WR740N V4 Odbieranie WiFi

Witam! Nie znam się na routerach więc chcę się poradzić speców czy istnieje możliwość odbierania internetu przez wifi z np telefonu i przekazywania go przez router do komputera? Obecnie mam internet radiowy, który raz działa raz nie (wina dziadowskiego dostawcy) podłączony przez kabel z anteny i zasilacza do routera a z niego do komputera.Mam zainstalowane najnowsze gargoyle i jest w nim zakładka DHCP wifi (teraz działa na DHCP kablowe). Po zaznaczeniu tej opcji nie znajduje mi żadnej sieci dodatkowo nie mam internetu z radiówki. Nie mogę również wejść do panelu sterowania gargoyle. Pomaga tylko reset routera w Putty. Czy robię coś źle czy router nie obsługuje takiej opcji.
Przeniosłem do odpowiedniego działu - jimasek

obsługuje - musisz wcisnąć scan (bodajże skanuj w polskiej wersji)
(no i mieć włączony tethering wifi w telefonie)
potem możesz wybrać z listy sieć
PS jaka wersja gargoyle?
to jest istotne pytanie więc liczę na odpowiedź!
obrazek z TL-WR740v4 @gargoyle 1.6.2.2 by obsy

narysowałem tylko pierwsze 3 kroki, ale oczywiście aby zadziałały musisz tez podać prawidłowe hasło do sieci tworzonej przez telefon, oraz zapisać zmiany
nie sugeruj się wszystkimi moimi ustawieniami (np. IP) - nie wszystko przygotowałem do tego posta (to jest sprzęt w trakcie pracy, więc nie chciałem zmieniać całej konfiguracji tylko pokazowo)
warunkiem koniecznym jest praca radia "odbiorczego" czyli AP-klienta i "nadawczego" = AP na tym samym kanale, bo to jest wirtualnie podzielony ten sam pojedynczy tor radiowy
w przypadku tetheringu z androida jest to w normalnych warunkach kanał 6
w przypadku androida standartowym IP telefonu jest
192.168.43.1
i dlatego adres routera (jego interfejsu LAN) nie może być 192.168.43.x
(adres WAN otrzymasz właśnie z tego zakresu)
jeśli nie używasz WiFi wcale to możesz wybrać tryb "klient" zamiast "klient+AP"
PS antyedukacyjnie mam inny motyw niż standart, ale nie instaluj śmieci
szczególnie jest to ważne dla wersji gargoyle >1.6.x - w przypadku tego routera nie należy instalować polskiego języka jeśli masz wersję inną niż z eko.one.pl
PPS jeśli spodziewasz się, że coś naprawdę grubo skopałeś w konfiguracji albo nainstalowałeś jakichś śmieci zawsze możesz w terminalu (np. putty) użyć komend:
firstboot
i
reboot
aby przywrócić domyślną konfigurację gargoyle - utracisz wtedy wszystkie zmiany, więc będziesz musiał robić cała konfigurację od zera)

Dzięki za odpowiedź. Wgrałem jeszcze raz 1.6.2.2 (r42647), by obsy. Teraz wyszukiwanie sieci działa i mogę się połączyć z telefonem ;D. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Rep +1 Pozdro!

fajnie, że się udało
ale nie odpowiedziałeś jaką wersje miałeś poprzednio
"ostatnia" to nic nie znaczy - w tej chwili są co najmniej 3 ostatnie wersje gotowych obrazów ostatnia stabilna Cezarego (obsy) 1.6.2.2 z działającym polskim interfejsem z eko.one.pl, 1.8.1 ostatnia stabilna Erica bez PL i ostatnia eksperymentalna Erica 1.9.0 też bez PL
(i w przypadku tych 2 ostatnich :smiley: nie wolno instalować polskiego pakietu językowego w przypadku tego routera i przynajmniej parunastu innych modeli)

Wczesniej miałem też 1.6.2.2 obsy po polsku był na starcie. Nie doinstalowywałem dodatków nawet nie wiem jakie są :wink: Nie mam pojęcia dlaczego wtedy nie działało wyszukiwanie sieci. Teraz znajduje szybko połączenie jest stabilne. Od 5 godzin jestem połączony z telefonem;)