WR740n nie wczytuje stron za pierwszym razem

Witam. Mam taki problem od jakiegoś czasu z internetem, że gdy wpisuje jakiś adres do przeglądarki lub klikam na stronach w linki to nie zawsze wczytują mi się strony za pierwszym razem, pokazuje się komunikat aby spróbować ponownie i wtedy klikam go i czasem za pierwszym razem strona się wczytuje a innym razem muszę kliknąć kilka razy albo odświeżyć stronę aby się załadowała. Myślę że to wina routera wr740n v4.27, ponieważ kiedy podłączam komputer bezpośrednio kablem od dostawcy internetu to problem nie występuje. Sprawdzałem pingi i są niskie 20- 40 ms do stron, a do routera 1-2 ms.
Pingi są zawsze takie same nawet wtedy gdy jest problem z wczytywaniem stron. Nie ma to też wpływu na pobieranie plików prędkość jest stała nie przerywa. W ustawieniach routera nie mam nic na auto wszystko jest na stałe ustawione. Już nie mam pojęcia co jest tego przyczyną, dlatego zwracam się o pomoc.

Wersja V4 a firmware aktualizowany do najnowszego?

Tak, mam najnowszą wersję z oficjalnej strony. Mógłbym spróbować jak by działał router na alternatywnym oprogramowaniu, tylko nie wiem jakie najlepsze będzie dla niego.

Najlepszę fw alternatywne to Gargoyle. Sam takiej wersji używałem na WR-740N.

W tym pliku jest oprogramowanie z interfejsem na przeglądarkę? Wystarczy tyko wgrać?

Raczej tak.

Wgrałem firmware Gargoyle i jak dotąd problem ustąpił, pingi do routera spadły do <1. Wystarczyło wgranie tego pliku z linku jest z ładnym interfejsem, przy okazji zyskałem kilka ciekawych funkcji. Dzięki za pomoc.