WR740N - Max rate

Hej,
jak zwiększyć Max Rate na WR740N.
Obecnie wg. inssider mam 72
link

widzę, że niektórzy mają ustawione dwa kanały...czy na WR740N da radę to zrobić?
Soft Gargoyle

Kwestia konfiguracji Wireless Settings - 802.11n i szerokość pasma 40MHz, no i oczywiście karta sieciowa w komputerze o której nic nie piszesz.

Karta sieciowa:
Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
W sofcie mam opcje:
40 MHz Drugi kanał powyżej
40 MHz Drugi kanał poniżej
Czy warto zwiększać z 20MHz na 40MHz
Czy chwilowe spadki siły z -54dBm na -95dBm mogą być spowodowane dużą ilością sieci w okolicy czy raczej coś w mieszkaniu powoduje ten problem?

To zależy co chcesz osiągnąć i czy wydajność którą teraz masz ci wystarcza. Podbijanie prędkości w sieci dla samych cyferek nic nie daje a szczególnie przy takim zaszumieniu jak u ciebie.

Jeśli nie potrzebujesz prędkości więcej jak 30Mbit to nie ma sensu przechodzić na 40MHz kanał.
Sieć WiFi przestaw na kanał 11 lub wyżej będzie mniej zakłóceń.

Overlapping na kanale 2 jest najmniejszym. Przydałoby się trochę zmniejszyć zakłócenia ponieważ przy oglądaniu filmów przez serwer multimedialny zdarzają się przyciecia i jest buforowanie - podejrzewam, że to przez zanik siły...

Bardziej zakłócenia. Siec TP_LINK_Fxxxxx zakłóca Ci 15MHz kanału masz czyste tylko 5MHz. bo ta sieć jest odbierana z identycznym sygnałem. zmien na 11 lub 13.
Może być też zbyt mało pasma i przydał by się kanał 40MHz jednak u Ciebie lepiej go nie używać. W Twojej sytuacji lepiej przejść na 5GHz.

W sumie ten TP_LINK_Fxxxxx jest sąsiada więc mógłbym z nim pogadać aby zmienił kanał.
Ja niestety w opcjach softu nie mam innej opcji niż 20 lub 40 MHz
Mówisz, że lepiej kanał 11 lub 13 mimo większego overlappingu?

Musisz mieć opcję wyboru kanału.

Opcję zmiany kanału mam ale mniej niż 20MHz nie mogę ustawić...

W tych routerach nie ma możliwości zmiany na mniej niż 20MHz, ale patrząc na ten wykres to widać że sieci się pokrywają i zostaje tylko 5MHz niezakłócone tą siecią sąsiada. Jeden kanał to 5MHz a sieć używa 20MHz czyli 4 całe kanały lub numerowo kanał 6 zajmuje kanał od 4 do 8. musisz się wbić w najmniej zakłócone 4 kanały.