WR1043ND v3 a Gargoyle-1.9.0.3 i konfiguracja klienta

Wita serdecznie.
Zakupiłem model jak w temacie V3, poprzedni V1 poszedł do śmieci po piorunie ;(. Z racji tego że potrzebuję AP jako klient na starym V1 fungował gargulec i wszystko parę lat ładnie pracowało bez najmniejszego zająknięcia. Do nowegoV3 wgrałem nową wersję: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/gargoyle-1.9.0.3-ar71xx-tl-wr1043nd-v3-squashfs-factory.bin i jest problem gdyż nie rozpoznaje IP sprzętów do niego podłączonych bezprzewodowo. Nie ma żadnej możliwości wejścia ne te urządzenia drogą radiową. O co chodzi może jakaś podpowiedź co może być przyczyną? Obraz w załączniku.
Pozdrawiam.

Wątek wydzieliłem - proszę nie mieszać tematów na forum - Administrator

coś mi nie gra w tym opisie, jeśli działa jako AP-client, to nie łączą się do niego inne urządzenia po WiFi
są jakieś istotne różnice między konfiguracją gargoyle 1.9.x (to jest wersja rozwojowa i ma prawo nie wszystko w niej działać), a starszymi wersjami, niestety muszę przygotować sobie jakiś sprzęt na tej wersji softu, aby móc cośkolwiek więcej powiedzieć
jakkolwiek raczej nie próbuj downgrade, a jeśli planujesz taką zmianę raczej sugeruję powrót do fabrycznego softu (który wystarcza jeśli ma to być AP a nie AP-klient) a dopiero potem zmiana na inny
(ewentualnie możesz użyć spatchowanej wersji 1.6.2.2 - jest gdzieś na forum, jeśli się nie mylę przygotowaną przez kol. Heinz'a)

Działa jako klient więc połączenie nawiązuje z AP macierzystym, no może źle to ubrałem w słowa, wiadomo o co chodzi. Sytuacja jest taka że w zestawieniu powinny widnieć IP urządzeń z którymi ten klient nawiązał łączność, tych jednak brak. Jako macierzysty AP to WA901ND a przed nim jest modem do neostrady TD 8816. Do WR1043ND podpięty jet komputer oraz inne urządzenia WIFI i po LAN. Z kompa konfiguruję zarówno modem, AP i klienta, jednak na modem i AP wejść się nie da ;( Dodam że między WA901ND a WR1043ND jest około 120m - między budynkami. Wróciłem do oryginalnego softu i drugi raz wgrałem gargulca jednak nadal to samo, nie jest to stabilna wersja chyba bo coś ten klient nie działa prawidłowo, no nie wiem co jest zgrane, siedze i siedze i nic ;( nawet numery mac nie wyświetla prawidłowo czasem same zera itp... Spróbuję jeszcze wgrać wersję 1.6.2.2 tylko którą dokładnie żeby nie uwalić tego sprzętu?
Pozdrawiam.