WR1043ND, padły porty ethernetowe

Witam,
Szukałem i nie znalazłem podobnej sytuacji na forum, dlatego zaczynam nowy wątek.
Czy zdarzyła się komuś w TL-WR1043ND awaria portów ethernetowych/wan.
Wróciłem po urlopie do domu, włączyłem całe elektroniczne zaplecze (wszystko było powypinane z gniazdek) i powitał mnie brak internetu. Po kilku godzinach grzebania doszedłem do wniosku, że przestały działać porty ethernetowe.
Router nie komunikuje się po Wanie z modemem kablowym, nie dostaje ip (nawet jak ustawię na sztywno).
Komputery wpięte po ethernecie nie dostają od routera ip po DHCP, ustawienie na sztywno ip też nic nie daje ...
Co ciekawe sam router działa, wszystko się ładnie świeci na diodach. Działa też wifi, więc można wejść do web admina ... :slight_smile:
To co robiłem już to kilak hard resetów, wgranie nowej wersji firmwaru ...
Jakiś pomysł ?

Diody, wskaźniki aktywności portów działają po wpięciu kabla?

Dołączam się do zapytania bo problem mam niemal identyczny... Tp Link TL-WR1043ND Ver. 2.1 działał bez większych problemów. Wróciłem po urlopie i nie działa net. Świecą wszystkie diody poza usb i przedostatnią mimo że nie są wpięte jakiekolwiek wtyczki Lan i WAn. Po podpięciu na sztywno do laptopa karta sieciowa nie widzi połączenia w żadnym porcie ethernet. Mimo ze wifi jest włączone nie widać sieci...Podobno kilka dni temu była burza...co robić?

Diody świecą światłem ciągłym czy mrugają okresowo?

Mruga dioda Wifi oraz gwiazdka - druga od lewej. Pozostałe światłem ciągłym..

Jak na nagraniu.
krzysiekkce: czy twój router był podpięty przez przypadek do modemu z vectry :slight_smile: ?

@mastafu u ciebie wygląda poprawnie wszystko nie wiem czy WAN był podpięty bo jest ciemno. Daj obrazek z ipconfig /all kiedy jesteś podłączony do routera kablowo.

Router podpięty był bezpośrednio do kabla od dostawcy internetu - bez modemu pośredniczącego. Reset przyciskiem z tyłu nic nie zmienia..

@krzysiekkce - wygląda na padnięty całkowicie router (elektronika). Jedyne co można zrobić to podłączyć UART-a i sprawdzić czy bootloader odpowiada:

Tak jak pisałem wcześniej, router nic nie przydziela. Ten ip to nadany przez windę z braku ip z dhcp routera ...
Port wanowy nie był podpięty.
Zastanawiam się nad ostatnią deską ratunku czyli wgraniem openWRT, pytanie czy po wgraniu wifi będzie dostępne z defaultu czy nie :wink: ?

Ethernet adapter Ethernet:
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Kontroler Realtek PCIe GBE Family Control
ler
   Physical Address. . . . . . . . . : xxx
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::7868:9ea2:157c:60ad%3(Preferred)
   Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.96.173(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
   Default Gateway . . . . . . . . . :
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 264003572
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-F7-32-67-BC-5F-F4-7A-C1-D9
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
                                       fec0:0:0:ffff::2%1
                                       fec0:0:0:ffff::3%1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Reset do ustawień fabrycznych zrobiłeś? Spróbuj 30/30/30

Klaczyny tylko 10s klawiszem resetowania. Sprawdzę to jutro. Dzięki, odezwę się.

Sprawdż co się dzieje w chwili podłączenia kablem portu WAN z portami LAN. Dostawca Vectra?

30/30/30 nic nie dał, czy to jest taki trochę zabobon czy ta procedura wnosi coś więcej do resetu niż zwykłe 10s wciskania klawisza reset ?
CHACA: Tak, Vectra. Obecnie działam na innym zapasowym tplinku. 1043 leży z boku :slight_smile: Ale gdy testowałem kilka godzin wszystkie możliwe kombinacje, pamiętam że WAN migał sobie jednostajnie jak szalony (tak jak przy komunikacji), ethernety również migały ... ogólnie wszystko miga i się świeci ale nie działa :wink:

Wiesz o tym iż Vectra miała nieprzyjemną historię. Spróbuj spiąć portami LAN obydwa routery i sprawdź.

Wiem tylko o tym co napisali w mailu, ale to bzdury z dnsem :slight_smile: Chyba, że coś większego się stało. Możesz rozwinąć ?
Co mam osiągnąć przez spinanie routerów portami ?

Sprawdzisz wtedy czy porty sie odzywają. W takiej konfiguracji powinny zapalić się obie diody na portach.