WR1043ND - odcina dostęp do internetu po kilku minutach

Próbowałeś adresację IP wpisać na stałe z palca?

Nie, ponieważ we wszelkich poradach jak poprawnie skonfigurować router jest wyraźnie napisane by ustawić dynamiczny IP.
A w czym taka zmiana IP na statyczny mogła by pomóc?
Gdzie jeszcze można szukać rozwiązania tego problemu? Bo na prawdę już ręce mi opadają... :frowning:

Po to aby ustalić co jest przyczyną braku czy zrywania połączenia. Problem z sygnałem, kartą czy tylko samo DHCP i "dogadywanie" się urządzeń jest problemem.

Ok, to jeszcze powiedz mi proszę, czy w takim razie muszę to IP definiować dla wszystkich urządzeń z osobna? Czy też może da się tak zrobić by dla T43 był statyczny IP a dla pozostałych dynamiczny? :wink:

Tak dokładnie możesz ustawić statycznie tylko dla T43, najlepiej jakiś adres z poza puli DHCP routera.

Yyy... a można troszkę precyzyjniej? :wink:
Przypominam, że jestem w tych sprawach średnio zaawansowanym laikiem :stuck_out_tongue: z długim stażem :wink:

[url=http://www.jimasek.elektroda.eu/index.php/poradniki/5-zamiana-adresu-ip-w-systemie-operacyjnym-windows-xp - tu masz poradnik. Oczywiście adresacja musi być zgodna z twoim routerem.

Witam ponownie,
po kilku dniach testów z bananem na buzi :smiley: z powodu, że wszystko działa OK z przykrością muszę stwierdzić, że problem powrócił i znów internet sam się rozłącza. :confused:
Proszę o następną wskazówkę co mogę zmienić w ustawieniach by rozwiązać ten problem.

Próbowałeś połączyć w/w laptop przez kabel? Jeżeli w tym przypadku będzie działać stabilnie to podejrzewam kartę wifi.

Hmm.... no nie próbowałem ale nie zaszkodzi spróbować. Jednak tak jak wspomniałem na początku tego tematu, z innymi routerami ten laptop łączy się bez problemu więc jak dla mnie to awaria karty Wi-Fi to raczej mało prawdopodobna kwestia.

Jakoś nie mam więcej pomysłów. Jeżeli masz czas na zabawę to wgraj gargoyle na TP-linka i potestuj.

Spróbuj ustawić na routerze prędkość sieci wifi ( Mode ) tylko ze standardem b, g bez N. Zobacz jaka będzie stabilność połączenia na problematycznym komputerze .

Podaj nam zrzut z programu inSSIDer.

Czy jesteś pewien, że inne urządzenia działają na wifi poprawnie w chwili, gdy masz problem z IBM?
Jeśli nie działają, to masz problem taki sam, jaki miałem ja ;( u mnie pomogło ponowne wgranie firmware (wgrałem ponownie ten sam firmware, który już tam był).
Jeśli inne urządzenia działają w czasie, gdy IBM nie działa, zaleciłbym:

  • uruchomienie IBM z pendrive'a na jakimś linuxie, np. prostym w obsłudze ubuntu. Jeśli będzie działało OK, znaczy to, że to wina sterowników pod Windows XP
  • Jeśli będzie tak samo, znaczy to że Twoja karta Wifi jest w jakiś sposób niekompatybilna
  • pożycz od kogoś kartę wifi na usb lub zakup taką (niewielki koszt) i pod Windowsem powinno działać normalnie...

Widzę że używasz aplikacji firm trzecich "thinkvantage access connections" proponuje odinstalować, i łączyć się poprzez połączenie systemowe, lub użyć aplikacji "thinkvantage access connections" ale wyłączyć usługę "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej i przede wszystkim sprawdzenie podglądu zdarzeń start-> uruchom-> eventvwr.msc
I wyszukać błędów związanych z :DHCP, DNS lub protokołem TC/IP

Więc po kolei:

  • Administrator --> Przyznam szczerze, że wolał bym nie próbować alternatywnego oprogramowania jeśli istniała by możliwość wyjścia z tej sytuacji przy użyciu oryginalnego.
  • wojtek2803 --> postaram się to sprawdzić w wolnej chwili.
  • CHACA --> sprawę kanałów i ewentualnych zakłóceń zewnętrznych wydaje mi się, że już wykluczyliśmy we wcześniejszych postach więc nie chciałbym by temat się zapętlił.
  • pl.bakemono --> Tak, jestem pewien, że w momencie zaistnienia problemów na T43 pozostałe urządzenia działają bez zarzutu. Co do sterowników XP-ka wydaje mi się, że tutaj problem raczej nie leży ponieważ z innymi routerami, z których miałem przyjemność korzystać takie problemy jak te, które opisuje nie występują. To samo tyczy się samej karty sieciowej - działa poprawnie z innymi routerami, nie występują żadne problemy gdy np chcę wykorzystać swoją komórkę jako router WiFi tak więc wszystko wskazuje iż problem leży w TP-Linku . IBM T43 ma to do siebie, że odbiera internet w miejscach gdzie inne laptopy zwyczajnie wysiadają, ale tak miały już wszystkie ThinkPady.
  • De Niro --> Tak, używam ThinkVantage jednak wspomniane przez ciebie czynności wykonałem i już wykluczyłem te problemy zanim postanowiłem napisać na tym forum.