WR1043ND jako Switch

Cześć,
Potrzebuje w GUI ustawić router tak żeby był Switchem. To znaczy mam modemo-routero-złom z UPC, puszczony od niego kabel wpięty do WANu 1043ND. Obecnie wszystko działa jako podsieć. Chciałbym ażeby serwerem DHCP był złom z UPC a kabelki i Wifi leciały z 1043ND. Poczytałem trochę po necie ale jakoś mnie nie przekonują propozycje które znalazłem.
Każą wejść w konfigurację podstawową, zmienić tryb pracy na most bezprzewodowy/przekaźnik (no i choćby tu - nie chcę żeby to był most bezprzewodowy), zmienić też Port ethernet WAN na Połączony z LAN.
I spytam żeby nie pokręcić adresacji - przy takiej konfiguracji lokalny adres powinien być z tej samej podsieci co złomu z UPC (który ma 192.168.1.1) czyli np 192.168.1.2. Pytanie jest też o zdalny adres IP (AP/Bramy - dobrze rozumiem że chodzi o adres routera z UPC?).

Konfiguracja routera jako Brama sieciowa
Połączenie: Wyłączone
port WAN połączony z LAN
IP urządzenia z podsieci głównego routera.
Adres ip bramy: adres ip głównego routera
Reszta wg uznania.

Jak daję "port WAN połączony z LAN" to wszystko "wybucha". Jak ta opcja pozostaje nieaktywna i kabel od UPC siedzi w porcie LAN to działa. O co chodzi?

Co znaczy wybucha?

Przestaje działać. Przez ułamek sekundy działa a potem mimo poprawnie otrzymanej adresacji nie można otworzyć żadnej strony WWW a nawet wejść na którykolwiek z routerów.

Nie masz gdzieś konfliktu adresów IP? Główny router UPC adresację nadaje z jakiej puli? Ustaw adres IP TP-linka na np. 192.168.1.254 przy założeniu że adres IP UPC to 192.168.1.1