WR-842ND - zawieszanie się routera, konieczność restartu

Witam, mam taki problem: raz dziennie, czasem częściej zawiesza mi się router tzn. nie nadaje sieci (nie jest widoczna na komputerze ani na smartfonie), dioda statusu (pracy) routera albo świeci światłem ciągłym, albo nie świeci wcale - po wypięciu z zasilania i ponownym podłączeniu wszystko działa poprawnie - przez jakiś czas.
Przywracałem ustawienia fabryczne, wgrywałem inne wersje oprogramowania - obecnie mam najnowsze - ciągle jest to samo. Czy mogę coś jeszcze zrobić? Proszę o pomoc.

Czy kablowo też masz problem z dostępem do sieci - internetu?

Dziękuję za zainteresowanie. Po kablu szczerze mówiąc nie sprawdzałem. Sprawdzę przy najbliższej okazji. Dziś w w ciągu 3 godzin już raz się zawiesił. Wychodzi na to, ze mam taki sam problem jak kolega z podobnym urządzeniem:

No to spróbuj ustawić radio tak jak w tym temacie było pisane plus instalacja inSSIDer-a i pokaż co tam masz w eterze.

Wyłączyłem serwer DHCP na routerze, podpiąłem modem (kablówka Multimedia) do portu LAN, zresetowałem obydwa urządzenia bo coś nie chciało zaskoczyć, mam sieć i dostęp do internetu. Potestuję tak. Zrzut z inSSIDera - kanał ustawiony na sztywno:13.

Przy takim ustawieniu nie mogę wejść przez WI-FI na router za pomocą 192.168.0.1 - nie wiem czy to normalne.

Masz tam straszne zamieszanie. Mi bardziej chodziło o normalne podłączenie routera (przez WAN) i konfigurację radia czyli szerokość kanały 20MHz, ustawienie doświadczalnie najmniej zaszumionego kanału, i w zależności od szybkości łącza wybranie sieci 11b+g (bez n-ki).

Zrób jeszcze jeden test: podłącz modem bezpośrednio pod komputer.

Witam, jak na razie od wczoraj działa prawidłowo - to dość długo jak na wcześniejsze konieczne restarty. Co prawda niektóre ustawienia mam trochę dziwne, ale działa.
Nie zmieniałem nazwy sieci, tylko ją zabezpieczyłem, ustawienia wszystkie zostawiłem oryginalne. To znaczy np. region mam: United States, kanał: auto, 11bgn mixed, szerokość kanału: auto, maksymalna przepustowość 300Mb/s, czas +8h Hongkong.

Jak by zaczęło się coś dziać zawsze masz możliwość zmiany konfiguracji.

Cześć. I jak masz z tymi restartami, są jeszcze? Ostatnio miałem to samo.

Witam,
od 23.01 do dziś tj. do 25.01 do godz. 14 jak najbardziej jest wszystko w porządku.