WR-841N i problem z Wi-Fi

Witam.
Mam problem z Wi-Fi na wymienionym w temacie routerze. Problem jest widoczny najbardziej na Skype i objawia się na dwa sposoby - czasem wyrzuca mi na chwilę Wi-Fi, a co za tym idzie - rozłącza rozmowę. Drugi sposób jest trochę bardziej niecodzienny - zaczynam słyszeć na Skype siebie i muzykę drugiej osoby.
Próbowałem różnych konfiguracji WLAN i karty sieciowej, posiadam łącze 4Mbps/0,5Mbps.
Pracuję na laptopie z Windows 8.1, karta sieciowa Intel Centrino Wireless-N 135.
Do routera podłączony jest komputer stacjonarny po kablu i mój laptop po Wi-Fi, jest włączony Bandwidth Control.
Załączam zrzuty ekranu z Inssidera oraz z konfiguracji urządzenia:

Skąd masz dostarczany internet. Konfiguracja wygląda jak najbardziej poprawnie. Masz przed routerem jakiś modem? Najprawdopodobnie wina sprzętu-mikrofon, słuchawki. Swego czasu też tak miałem. Nie była to wina łącza ani routera. Wymiana na lepszy pomogła.

No i na jakieś podstawie sądzisz że przerywa sieć bezprzewodowa?

Dostawca internetu PLJ Telecom, kabel z anteny idzie bezpośrednio do gniazda WAN Routera.
Sądzę, że to sieć bezprzewodowa, bo zrywa mi Wi-Fi na chwilę, podczas gdy w tym czasie po kablu na pc jest w porządku.
To nie wina moich słuchawek/mikrofonu, ponieważ sprawdzałem na 3 różnych mikrofonach, 2 parach słuchawek oraz głośnikach i problem występuje w każdym wariancie.

Opisz nieco wiecej te zrywania.

Zrywania Wi-Fi zdarzają się zdecydowanie częściej gdy mam ustawione radio w trybie z N (BGN Mixed, N only). To tyczy się również ustawień karty Wi-Fi - mam ustawiony tryb bezprzewodowy BG i wyłączoną tolerancję dla N.
Gdy takie zerwanie następuje, nie mam przez chwilę dostępu do internetu w żadnej aplikacji i rozłącza mi rozmowę na Skype. Ikona systemowa od połączenia sieciowego NIE MA żółtego wykrzyknika.
W momencie większego obciążenia łącza częściej występuje zjawisko, że zaczynam słyszeć u siebie swój głos i muzykę rozmówcy. Oboje przeinstalowaliśmy sterowniki od kart sieciowych jak i dźwiękowych - niestety bez efektów.

sprawdzałeś na innym komputerze?
ja miałem podobny problem z wifi, ale występował tylko na moim komputerze, pomogło dopiero przeinstalowanie windowsa.