Wr-740n v4.23 problem z recorvery

to super. podłącz je odwrotnie do routera

Hmm w konsoli zaczeły się pokazywać dziwne symbole prze podłączeniu tylko 2 przewodów GND i Tx.

Prędkość połączenia ustawiona na 115200?

tak

Dużo tych krzaków wyleciało? daj screena.

Sprawdź jeszcze raz parametry połączenia minicoma muszą być 115200 8n1 (8 bitów danych, brak kontroli parzystości oraz 1 bit stopu)

Mam takie parametry

Pomysłów brak. Spróbuj jeszcze połączyć się przez putty.

Kombinowałem z putty i też nie działa
Wyskakuje komunikat że nie może otworzyć portu.

Jak nie umie otworzyć portu to port jest zajęty ( np przez minicom) lub uruchamiasz bez "sudo".

Hmm co może powodować że konsola nie działa :-[ :-[

Konsola działa tylko coś jest nie tak z prędkością transmisji lub są takie błędy transmisji że połączenie staje się nieczytelne.
Błędy transmisji mogą być przez zły lub uszkodzony kabel.

od tego kabla idą kabelki że skrętki komputerowej

Może postaraj się skrócić maksymalnie te kabelki. Czy udało Ci się uruchomić putty?

Witam po długiej przerwie.
Wreszcie znalazłem czas na pogrzebanie i udało się mi podłączyć.
Kabel był walnięty.
Załatwiłem sobie inny.

Ruter zaczął śpiewać jak na przesłuchaniu

U-Boot 1.1.4 (May 29 2013 - 13:00:27)                                           
                                                                                
AP121 (ar9330) U-boot                                                           
                                                                                
DRAM:  32 MB                                                                    
led turning on for 1s...                                                        
id read 0x100000ff                                                              
flash size 4194304, sector count = 64                                           
Flash:  4 MB                                                                    
Using default environment                                                       
                                                                                
In:    serial                                                                   
Out:   serial                                                                   
Err:   serial                                                                   
Net:   ag7240_enet_initialize...                                                
No valid address in Flash. Using fixed address                                  
No valid address in Flash. Using fixed address                                  
: cfg1 0x5 cfg2 0x7114                                                          
eth0: 00:03:7f:09:0b:ad                                                         
ag7240_phy_setup                                                                
eth0 up                                                                         
: cfg1 0xf cfg2 0x7214                                                          
eth1: 00:03:7f:09:0b:ad                                                         
athrs26_reg_init_lan                                                            
ATHRS26: resetting s26                                                          
ATHRS26: s26 reset done                                                         
ag7240_phy_setup                                                                
eth1 up                                                                         
eth0, eth1                                                                      
auto update firmware: is_auto_upload_firmware = 0!                              
Autobooting in 1 seconds

Edit
Zrobiony ruter.

To zamykaj wątek.