WR-740N dołożenie dodatkowego gniazda antenowego

Cześć.
Pragnę pokazać Wam jak w prosty sposób można przerobić ten router. Celem tej modyfikacji jest dołączenie oddzielnego przyłącza antenowego . W przyszłości możemy użyć go do podłączenia dowolnej anteny zewnętrznej zakończonej wtykiem RP-SMA.

Zaczynamy oczywiście od delikatnego rozebrania routera. Odkręcamy dwa wkręty znajdujące się pod czarnymi gumowymi nóżkami. Starannie otwieramy zatrzaski.

Teraz mamy już rozebrany sprzęcik. Aby zrobić nasze przyłącze musimy zaopatrzyć się w tzw. pigtail. Można go dostać na portalach aukcyjnych.

Teraz przystępujemy do montażu. Musimy w dowolnym miejscu wywiercić otworek - takie miejsce jest tuż nad przyciskiem reset. Wy możecie zrobić w dowolnym.

Otworek powinien być co najmniej średnicy 6,5mm. Przykręcamy nasze przyłącze. Używamy do tego płaskoszczypów.

W tej chwili mamy już zamontowane gniazdo. Teraz przystępujemy do dalszych czynności, mianowicie musimy odlutować przewód anteny oryginalnej. Do tego celu najlepiej jest użyć lutownicy i odsysacza oraz potrzebujemy troszkę zdolności manualnych.

Po odlutowaniu tego kabelka ( w zależności czy chcemy antene zostawić czy usunąć) ja zostawiłem. Należy delikatnie ścisnąć płaskoszczypami zaczepy od środka i wysunąć na zewnątrz.

Teraz zabieramy się za przylutowanie naszego kabelka od pigtaila. W tym celu odcinamy drugi koniec ten malutki i zarabiamy. Trzeba zachować ostrożność ponieważ jest to bardzo cienki przewodzik. Lutujemy w te same punkty w które był przylutowany nasz poprzedni kabelek. Ekran do tej części szerszej natomiast sygnał do mniejszej.

W ten oto sposób mamy gotowe przyłącze.Chcąc stworzyć Acces Pointa możemy wgrać oprogramowanie alternatywne- w moim przypadku DD-WRT i podłączamy antenę zewnetrzną. Konfigurujemy jako Klienta i mamy router w wydaniu AP Client.

Oprogramowanie alternatywne jest do pobrania u nas na serwerze.

Miłej zabawy. :slight_smile: