Wr-740 nie łączy z 192.168.1.1

Zrób zdjęcie tej wtyczki RJ45 i wrzuć na forum

Tej co dopinam do routera czy, z rutera do komputera ?

Tą która jest wpinana do routera (przewód z internetem) i działa a na komputerze jak pokazujesz już nie.

Ale wątpię żeby to była wina tej wtyczki, bardziej to coś u mnie na komputerze. Jak znajdę czas to zrobię te zdjęcie tej wtyczki.

Zauważyłem iż po restarcie routera do ustawień fabrycznych to wszystko działa jak powinno, tylko gdy chce go ustawić tak jak być powinienem czyli hasło, nazwa itd. to robi ze jest ,,ograniczony'' . Może coś źle ustawiam, mógłbym prosić o danie przykładowych dobrych ustawień dla routera bym nie popełnił jakiegoś błędu

Zmieniasz nazwę sieci czy tyko zabezpieczasz sieć hasłem?

Aktualnie zmieniłem nazwę sieci i działa całkowicie dobrze, tylko że czasem nie działa wifi na telefonie i to też jest problem. Jak zmienię też hasło to myślę że błąd może się powtórzyć taki jaki był wcześniej ( ale za to na telefonie wifi wtedy działało) ale nie wiem czy na pewno .

EDIT: Jednak nie działa czasem również gdyż zmienię nazwę sieci . Ale również zmieniłem te różne kanały, bgn itd. ... Wiec może w tamtym tkwi problem.

Przepraszam ale zginąłem w twoich wypowiedziach. Już nie wiem co działa a co nie :frowning:

Że po jakich kolwiek zmianach tam gdzie się zmienia nazwę sieci itd. to mi już po jakimś czasie nie działa Internet. A aktualnie wczoraj zrobiłem znów restart do ustawień fabrycznych bo miałem słaby zasięg. Ale nadal na moim telefonie nie ma wifi, jak co to mój telefon jest na windowsie, mówię to tylko tak bo na androidzie działa . I to zależy już podajżem od ustawień w routerze.

Stawiam na ten telefon z windowsem skoro na innych urządzeniach jest ok.

Ale tak jest tylko po tych restartach do ustawień fabrycznych. A gdy coś zmienię ( nie wiem co to dokładnie) to jest ten ograniczony internet.

Czy sam się słyszysz!? Skąd my mamy wiedzieć do ty zmieniasz w konfiguracji routera czy telefonu!

Ale przecież wiadomo że mówię o ustawieniach w routerze .. Nic w telefonie nie robię. W ogóle pomińmy temat z telefonem bo ja tylko o tym wspomniałem a tu wielka afera o telefon się zaczyna. Więc do rzeczy, powtarzam, gdy zmienię coś w ustawieniach routera w wirrels settings, tam gdzie jest do zmiany nazwy sieci, kanały itd. to mam ograniczony internet czasem ale to możliwe przez złe ustawienia ..

To normalne że zmieniając nazwę sieci tracisz do niej dostęp na podłączonych urządzeniach, Czasami nawet zmiana kanału powoduje utratę dostępu do internetu na niektórych urządzeniach i trzeba łączyć się ponownie.

Niee, to jest tak gdy np. zmienię samą nazwę to jest okej, działa parę godzin i potem nie działa bo jest ten ograniczony .

Dzieje się tak na wszystkich urządzeniach jednocześnie?

Czasem tak, czasem nie, ale rzadziej żeby na innych urządzeniach też niż na moim pc. Ja bym poprosił o link do ustawień routera, bo mi się wydaje że źle miałem wcześniej ustawiane ( teraz jest po ustawieniach routera )

Przecież wrzucałem ci już konfigurację jako AP!? Zastosowałeś się do tego poradnika?

Zrobiłem tak ale myślałem że to też co innego .. z resztą moja wina . Wybacz. Tak zastosowałem się tak samo. Zrobię jeszcze raz tak samo bo może źle cos zrobiłem bo to było na szybko ..