WOL z internetu i dwa routery WR1043ND

Witam wszystkich serdecznie,
chciałbym skonfigurować sobie WOL (Wake On Lan) z możliwością włączania mojego komputera przez internet. Niestety to co udało mi się skonfigurować działa... ale tylko do czasu.
Oto opis mojej sieci oraz konfiguracji:
a) router 1043ND V1 (najnowszy firmware) podłączony do modemu VDSL (IP w LAN 192.168.0.200)
b) router 1043ND V2 (również najnowszy firmware) podłączony do V1 przez WDS (DHCP wyłączone, brak WAN, robi wyłącznie za switch / repeater)
c) mój komputer, podłączony kablem do routera V2 (IP w sieci LAN 192.168.0.1)
Na routerze V1 zostało skonfigurowane ARP Binding dla adresu MAC mojego komputera, jak również DHCP przydziela statyczny numer ID. Prócz tego jest przekierowanie portów UDP 7 i 9 na IP 192.168.0.1. Została również skonfigurowana usługa DDNS.
Problem jest następujący: jeżeli wpierw uruchomię mój komputer, a następnie go wyłączę, po czym spróbuję wysłać pakiet WOL przez internet (np. poprzez stronę http://www.depicus.com/wake-on-lan/woli.aspx) to mój komputer uruchomi się.
Niestety po jakimś czasie (trudno mi powiedzieć, po jakim) całość po prostu przestaje działać - np. poprzedniego dnia w nocy jeszcze wszystko działa, ale jak sprawdzam rano, to niestety już nie.
Zaznaczę również, iż nie miałem takich problemów gdy na obu routerach miałem oprogramowanie DD-WRT - ale niestety miałem inne problemy związane z ogólną stabilnością sieci dlatego wróciłem do oryginalnego oprogramowania.
Co może być przyczyną? Jak mogę skonfigurować WOL?

Domena ddns odświeża się prawidłowo? TP-link działa jako router podłączony do WAN-a z modemu ADSL? WAN skonfigurowany na stałe? Przekierowanie na routerze VDSL masz na konkretne porty czy DMZ?

Tak, domena odświeża się prawidłowo. Modem VDSL jest skonfigurowany w trybie "bridge", a więc to router TP-Link "zarządza" połączeniem poprzez protokół PPoE. Tym samym na routerze VDSL nie ma konieczności ustawiania przekierowywania portów / ustawiania DMZ.

Jeżeli przekierowanie masz poprawnie zrobione a mac jest "zbindowany" do ARP to nie powinno być problemu. Chyba że to PPPoE robi jakiś problem. Spróbuj przetestować z Dynamic IP i DMZ na VDSL-u.
Alternatywą może być Gargoyle na WR1043ND.