Włącz, skonfiguruj i zapomnij - jaki SPRAWDZONY router?

Po niesympatycznej przygodzie z TP-LINK WR-1042ND, kiedy to w ciągu niecałych dwóch tygodni, mam już drugi egzemplarz i powtarza się identyczna niesprawność toru wi-fi, występująca po mojej konfiguracji - w automacie działa poprawnie - zaczynam rozglądać się za czymś znanym i sprawdzonym.
Co prawda, jeszcze staram się od UPC o stabilne/bezproblemowe/sprawdzone Cisco EPC3925, ale widoki na niego nie są (niestety) zbytnio wyraźne.
Tym samym, zaczynam się rozglądać za własnym routerem, na którego to - po jego konfiguracji - nie będę musiał mieć baczenia.
Włącz - skonfiguruj - zapomnij.
Na wstępie, to router taki, musi działać stabilnie na oprogramowaniu fabrycznym, ale i jego konstrukcja powinna umożliwiać (przyszłościowo) instalację oprogramowania alternatywnego.
Czy któryś TP-LINK jest tego typu sprzętem ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Dość długo miałem WR1043NDv1 ostatnio przeszedłem przez kilka sprzętów od WR740Nv4, WR1043NDv2, MR3420v2, WDR4300. Te sprzęty działają bardzo stabilnie na swoim fabrycznym sofcie jak i na OpenWrt.
Z WiFi nie miałem żadnego problemu a głównie działają na nich 2 laptopy i 2 sprzęty po kablu.

Dzięki za zainteresowanie :slight_smile:
Czy w tym WR1043, próbowałeś innego ustawienia parametrów wi-fi , niż domyślne - chodzi mi o :

  • wybór trybu innego niż bgn,
  • wybór szerokości pasma 20 MHz,
  • oraz przycięcia transferu, np. do ok. 20 mbps ?
    Pytam, gdyż dwa kolejne egzemplarze WR1042ND właśnie z tym miały kłopoty i skutkowało to zrywaniem połączenia, lub gubieniem pakietów.
    p.s.: na te chwilkę pytam już tylko z ciekawości i przyszłościowo, gdyż kilkadziesiąt minut temu, zadzwonili do mnie z UPC i obiecane mam na poniedziałek Cisco EPC3925.

Szerokość najczęściej używam 40MHz choć z 20 nie było problemu. Prędkości nigdy nie limitowałem zawsze korzystam z max.
Tryb również BGN.
Z WiFi to czasami używałem tylko mniejszej mocy transmisji na LOW miałem ustawione.

Niewykluczone, że zawalili temat tylko w tym nowszym, 1042ND ...

A czy mógłbyś - oczywiście w wolniejszej chwili, oraz w przypływie 'natchnienia' - sprawdzić, jak się zachowuje wifi w:

  • trybie bg
  • szerokość 20 MHz
  • przycięcia transferu do ok. 18 mbps

lub:

  • tryb bgn
  • szerokość pasma 20 MHz
  • transfer ok 18 mbps

Jeśli by działało, to zostaw proszę taką konfiguracje na kilka (2-3) dni, po czym załącz pingowanie i poobserwuj wyniki.