Wifi większy zasięg- router z WDS, extender czy repetear?

No wychodzi na to, że nie, ale to i tak nieźle idzie i dobrze, że się w ogóle łączy :). Zauważyłem jednak, że tylko laptop zrywa mi połaczenie wifi z routerem WR 841N. Mam system Windows 8.1. Może to więc konfiguracja routera? A może karta wifi. Może powinienem wyłaczyć opcję N, zostawić tylko b/g. Oszczędzanie energii poprzez wyłączanie karty wifi jest odznaczone.

Tak jak mówisz to i tak dobrze że się linkuje bo producent nie gwarantuje takiego połączenia.

Pytanie co i gdzie się dzieje z tym rozłączaniem. Może zrób test z ping-ami -

na bramie 192.168.1.1 TTL=254, a czasy są rzędu 7ms
na 8.8.8.8 TTL=49, a czasy są rzędu 43ms
na wp.pl TTL=249 a czasy 30ms
pathping:

Sprawa wygląda tak, że zmieniłem ustawienia wifi routera w Gargoylu na b/g (wyłączyłem N) i szczerze mówiąc niewiele to dało... dalej lubi się net wyłączyć...
Zastanawiam się, czy to nie wina tych transmiterów...
Kiedy router był podpięty bezpośrednio do kabla lan z routera adsl i działał jako AP wifi, zasięg był słabszy, ale się nie zrywał, chyba, że router adsl z jakichś przyczyn rozłączył się z netem.
Może router teraz nie powinien być ustawiony jako AP wifi, ale z drugiej strony transmitery to niejako przedłużenie kabla LAN, więc na chłopski rozum to nie powinno mieć wpływu i nie powinienem musieć zmieniać konfiguracji. Jednak może się mylę... Zaznaczam, że jak wyłączy się połączenie, to nie muszę restartować routera. Mam info przy połączeniu, że jest z ograniczeniami (czyli bez netu) i wystarczy wyłączyć połączenie wifi i dać mu znowu połącz i problem znika (na jakiś czas). Czasami połączenie wraca samo po różnym czasie, raz po minucie innym razem prawie od razu. Definitywnie to problem komunikacji LAPTOP-ROUTER i na odwrót.

Czy jest to możliwe, że to windows 8 ma problem z routerem? Może trzeba zmienić kartę wifi? Już raz zmieniałem. Miałem intela oryginalnie a zmieniłem na atherosa

Tak windows 8.1 może mieć problem z kartą bezprzewodową poszukaj w googlach była już o tym mowa.

Czyli, żeby zakończyć sprawę problemu zn routerem... konfiguracja jego jako AP, która do tej pory działała raczej będzie ok. Router będzie raczej ok... nie muszę go inaczej ustawiać, skoro transmitery działają jako przedłużenie LAN?

Transmitery to przedłużenie kabla więc nic nie musisz zmieniać aby mieć dostęp bezprzewodowy.

No to trzeba poszukać rozwiązania w Google. Może znajdę w miarę szybko. Zmieniłem WiFi w laptopie na atherosa bo intel negocjował tylko 150 Mbps a atheros 300 i dodatkowo ma bluetooth. Zresztą intel też zrywal połączenia. Zobaczymy. Może da się coś zrobić w samym Windowsie.

Witam
Na chwilę obecną rozwiązanie okazało się banalne (i jak narazie działa), jak to mówią: "najciemniej pod latarnią", czy "najprostsze rozwiązania są słuszne" :slight_smile:
Aktualizacja sterowników :slight_smile:
Oczywiście sterowników ze strony producenta. Okazało się, że z Windowsem były dołączone sterowniki z maja 2013 roku o numerze 3.xxx, a tu na stronie producenta są już sterowniki z lutego 2014 roku oo numerze 10.xxx.
Jak narazie wifi działa i się nie wyłącza, ale jeśli znowu to zacznie robić - od razu dam znać :slight_smile:

Więc czekamy na efekty twojej pracy :wink:

:slight_smile:
Muszę szczerze i uczciwie przyznać, że jeszcze nie spotkałem się z tak rzetelnym i życzliwym forum... które tworzą oczywiście rzetelni i bardzo życzliwi ludzie... Teraz już wiem, gdzie szukać pomocy...
Ale oczywiście jeśli tylko będę mógł dorzucić swoją mała cegiełkę pomocy na podstawie mojego małego jeszcze doświadczenia - jestem gotowy... :slight_smile:
Pozdrawiam

Jak najbardziej zapraszamy wraz z kolegami współtwórcami forum każda para palców do klikania się liczy. Staramy się budować naszą markę na rzetelności i życzliwości zresztą jak sam widzisz.

Mam pytanie:
czy założenie w ścianie gniazdka lan powoduje straty na sile sygnału i czy są one na tyle duże, że internet może istotnie zwolnić?

Przy poprawnym podłączeniu gniazda (pinów) nie ma takiej możliwości.

Wybacz głupie stwierdzenie, ale przecież jeżeli w ogóle jest internet, to chyba są dobrze podłączone

Niekoniecznie, ponieważ sam link może być na granicy stabilności (dużo zakłóceń przy złym schemacie podłączenia). Po wpięciu karty masz linka na 100Mb/s?

Hmmm, no tu jest kłopot, bo chyba nie do końca wiem, jak się za to nabrać.
Schemat sieci jest taki, że gniazdko LAN jest tylko na wejściu na moje piętro, czyli puszczony kabel LAN od routera adsl bezpośrednio do mnie na piętro i tam zrobione gniazdko. Jak miałem bezpośrednio podpięty router jako WIFI AP do gniazdka, wydaje mi się, że było trochę szybciej, niż teraz. Teraz mam podpięte transmitery sieciowe (na różnych fazach - jak kiedyś wywaliło korki zanim te transmitery założyłem, to w jednym gniazdku był prąd a w drugim nie było), transfer według kolorów migających diod na poziomie 10-40mbps. Router jako WIFI AP jest podpięty do drugiego transmitera, a do routera kablem telewizor, multiroom i poprzez wifi laptop i komórki. Pytanie, gdzie jest najsłabszy punkt i jak to sprawdzić - jak do tego dojść?

Zrób jakieś fotki wtyczki i samego gniazda (jak jest zarobione) podłącz się bezpośrednio pod gniazdo i sprawdź czy masz linka na 100Mb/s

Znaczy mam podpiąć lapka do gniazdka i sprawdzić, jaki jest link w którym miejscu?

Oczywiście do gniazda LAN z którym jak piszesz masz problem chyba na tym się skupiamy?