Wifi lepszy zasięg- wzmacniacz czy antena?

Witam. Mam pytanie, chce łapać wifi w drugim pokoju i zastanawiam się czy lepiej kupić wzmacniacz wifi czy lepiej mocna antenę.? proszę o jakieś porady.

Zbyt mało informacji w temacie. Daj jakiś szkic rozmieszczenia pomieszczeń, jakieś pomiary z inSSIDer-a, jaki masz obecnie sprzęt?

Router TD-W8951ND, w pokoju nr.2 zasięg łapie ale słabo, chce by był na max. czy może jakiś Access Point? ale on chyba musi mieć połączenie z czymś czy wystarczy tylko ze podłącze go do zasilania a resztę ustawie ?

Zainstaluj inSSIDer-a i zrób pomiary.

Pomiar w pokoju nr.2 tak? jeżeli tak to jest problem bo ja tam chce odbierać wifi przez telefon .

Jeżeli masz Androida to WifiAnalizer jest do tego.

pomiar z wifi analizer to ok. -70 DBM czyli tak ok jednej kreski łapie zasięg

Czyli można zastosować repeater (wzmacniacz) sygnału.

czy musi być tak lepszy za ok 100zł czy może być z tych ,, tańszych '' ?? a antena czemu nie? gorzej się sprawdzi niż wzmacniacz?
Mam jeszcze tp link 543G czy można go tak ustawić by jakoś złapał wifi w pokoju nr.2 z tego rutera na który jest internet?

WA701ND czy WA750RE
Możesz spróbować z dobrą anteną ale sieć bezprzewodowa w zabudowie to loteria nie mogę dać żadnych gwarancji. Przekonasz się jak sprawdzisz.

WR543g może odebrać tylko sygnał bezprzewodowy udostępnić przez kabel. Musiał byś mieć jeszcze drugie urządzenie które roześle ten sygnał.

WA701ND czyli tutaj podłączam przez rj45? do routera tak? i wystarczy że postawie go obok routera i WA701ND da mocniejszy sygnał do drugiego pokoju? Myślałem o czymś takim: ? nie lepsze rozwiązanie?

Oczywiście, WA750RE jest typowym wzmacniaczem.

A możesz mi coś powiedzieć o tym WA701ND ? czy działa w taki sposób jak napisałem wcześniej? na takiej zasadzie?

Działa jako AP czyli punkt dostępowy wtedy musisz połączyć kablowo obydwa urządzenia. Działa także jako wzmacniacz (repeater) który potrafi wzmocnić słaby sygnał sieci bezprzewodowej. Podłączony jest wtedy tylko do prądu i poprawnie skonfigurowany. Niestety wadą tego trybu jest negatywny wpływ na prędkość w sieci bezprzewodowej.

Teraz już zgłupiałem który lepiej kupić? ten do prądu który ja podałem to chyba nie trzeba konfigurować?

Trzeba konfigurować ręcznie lub przycisk WPS

  • tu masz przykład prawie identyczny dla WA850RE

ok już rozumiem ale sie zastanawiam teraz czy WA701ND czy WA850RE ten? który proponujesz ? który będzie lepszy? teraz w drugim pomieszczeniu byłem troszkę dalej i wifi analizer pokazało -80dbm

Osobiście brał bym WA850RE bo taki pracuje u mnie w sieci i nie mam z nim problemów.

ok a ten port Ethernet bede musiał podłączyć czy nie? co dzieki nie mu moge mieć? wybacz że tak pytam ale od tego chyba jest to forum a ja jestem troszkę zielony w tych sprawach :frowning: a dzięki temu forum już trochę zaczynam rozumieć.

WA850RE nie działa jako punkt dostępowy tylko jako wzmacniacz, czyli odbiera sieć bezprzewodową z głównego routera/punktu dostępowego i wzmacniając jej sygnał przekazując dalej. Gniazdo ethernet może posłużyć do podłączenia komputera, telewizora itp.