Wifi działa a kabel LAN nie- brak połączenia z TP-Link TD-W8951ND

Witam! Mam pewien problem... wczoraj po burzy umarł śmiercią nienaturalną mój stary router z pentagrama który służył mi wzorowo od kilku lat. Chcąc nie chcą będąc zmuszonym zakupić coś na szybko zainwestowałem w router TP-Link TD-W8951ND. Internet użytkuje zarówno przez wifi - laptop, telefon jak i przez LAN - komputer ojca, dekoder telewizyjny. Internet mam z netii na liniach tp sa. więc w roter wchodzi kablel telefoniczny ADSL.
Zacząłem od skonfigurowania routera przez kabel LAN w moim laptopie, nie było z tym problemów, w panelu konfiguracyjnym routera wpisałem wszystkie hasła, ustawiłem wifi i wszystko jak mi się wydawało będzie działało a niestety tak nie jest... Problem pojawił się podczas konfiguracji komputera ojca i podłączenia routera do dekodera nc plus. Oba te sprzęty nie widzą routera.. w pc'cie taty w panelu sterowania pisze "kabel sieciowy odłączony" mimo iż dioda na routerze miga a w dekoderze zero reakcji tak jak by kabel nie był wpięty. Męczę się z tym od dłuższego czasu i nie umiem rozgryźć tego problemu, próbowałem już instalować sterowniki, resetować dekoder i zero reakcji. Nie rozumiem dla czego na moim laptopie wszystko działa i z kabla i przez wifi gdy w innym sprzęcie nie, sprawdzałem różne kable na wszystkich ten sam problem.
Zamieszczam screeny z panelu, może umnkęła mi jakaś opcja...

Podaj zrzut z zakładki LAN w momencie podłączenia wszystkich urządzeń. Dekoder dostaje adresację z DHCP routera jeżeli nie to przypisz ręcznie z zakresu 192.168.100-199. U taty w komputerze też możesz wpisać adres na stałe we właściwościach karty sieciowej, karta ustawiona oczywiście na automatyczne pobieranie adresu IP.

Bez zmian, jak podpinam router z kompem ojca to ani w panelu routera ani w jego kompie nie ma żadnej informacji ze coś zostało podłączone... myślałem czy czasem po burzy karty sieciowej szlak nie trafił ale jak podpinam kablem mój laptop z jego kompem to w panelu sterowania połączenie sieciowe odzywa i sygnalizuje że kabel sieciowy został podłączony wiec karta wydaje się byc ok

Ustawienia routera wyglądają dobrze, tu raczej bym już nic nie robił. Trzeba zająć się ustawieniami karty sieciowej w komputerze. Menadżer wykrywa ją? Sprawdź Połaczenia Lokalne- Właściwości- Zaawansowane. Jak wygląda sprawa z dekoderem bo nic nie piszesz, jego karta dostaje adresację z routera?

komp ojca w ogóle nie reaguje na podpięcie go z routerem, ciągle pisze że kabel sieciowy odłączony. W Managerze urządzeń nie ma żadnego błędu czy coś co by sygnalizowało że karta nie działa. Jak wpinam kabel to nawet nie mruga dioda w sieciówcę... jak podpinałem laptop to normalnie mrugała. Co do dekodera to automatycznie nie da rady a w ustawieniach ręcznych trzeba wpisać takie parametry. Był bym wdzięczny za małą podpowiedź
Proszę dodawać zdjęcia zgodnie z zasadami forum. Poprawiłem. CHACA

Jeżeli chodzi o dekoder to wpisz ręcznie adres 192.168.1.103 maska 255.255.255.0. Pokaż ustawienia karty sieciowej komputera we właściwościach. Kabel mam rozumieć iż sprawny? Podłączasz do dowolnego portu LAN w routerze?

Witam
Mam identyczny problem. Także spalił się router Netgear. Kupiłem tp-link td-w8951nd. Konfiguracja przez kabel lan podłączony do laptopa przebiegła bez problemów. Natomiast ten sam kabel podłączony do komputera nie skutkuje żadnym połączeniem. Ani w komputerze, ani na routerze nie widać żadnej reakcji aby było jakieś połączenie. Dodatkowo zakupiłem nową kartę sieciową i także brak reakcji. Sprawdzałem na 2 komputerach i nic nie działa. Co ciekawe na laptopach, komórkach oraz bezprzewodowej karcie sieciowej podłączonej do komputera wszystko działa. Ustawienia kart sieciowych taka jak bozia przykazała czyli dynamiczne IP, tak samo server DNS. Nie wiem co się mogło stać ? Wcześniej na byle jakim routerze wszystko działało.

Sterowniki do karty sieciowej masz wgrane?

Tak wgrałem wszystkie sterowniki. Jak podłączam pod inny router to wszystko widać - migają diody oraz jest połączenie. Zresztą sprawdzałem na 2 komputerach stacjonarnych. W jednym zamontowałem dodatkowo nową kartę sieciową.

Sprawdź czy po spięciu kablem portu LAN1 z LAN4 zapalą się diody od nich, sprawdź także we właściwościach kart jak są ustawione half duplex czy full duplex.