Wielki dylemat jak rozwiązać problem wzmocnienia sygnału

Witam wszystkich serdecznie, posiadam reuter c3150, w pobliżu reutera mam super transfery, dwa pokoje dalej jest dużo słabiej po wifi ale do tego pokoju z wyżej wymienionego reutera mam wyprowadzony kabel lan do tv. Szukam urządzenia które mogę wpiąć w to gniazdo lan i będę mógł wzmocnić już istniejący sygnał wifi oraz do tego urządzenia podłączyć po lanie tv. Zależy mi na dużym transferze po wifi oraz wyprowadzone gniazdo lan do tv. Z tego co się orientowałem to musze kupić jakiś reuter i podłączyć go jako punkt dostępu tylko jaki będzie ok? łacze jakie mam 1000/100mbps

Witam,

Do tamtego kabla najlepiej podłączyć router jako AP

Każdy router będzie do tego dobry. Teraz ograniczają Cię tylko fundusze. Możesz użyć jeszcze jednego C3150 jeśli Ci odpowiada.

W obecnym routerze mam fajną funkcje "Smart Connect" Na laptopie widnieje mi tylko jedna sieć i router sam decyduje czy da tam 5 czy 2,4GHz w zależności od warunków. Jak podłącze drugiego rutera jako akces point a ten router nie będzie miał Smart Connect to będę tak samo widział jedną sieć czy już dwie mi zrobi? Z tego co widzie to smart jest dopiero od modelu AC2300