WDS pomiędzy TD-W8980 a MR3420

Mam problem z konfiguracją połączenia WDS pomiędzy dwoma Tp-Linkami. Do MR3420 mam podłączony modem Huawei E3372 z kartą Play LTE, działa to dobrze, ale ma ograniczony zasięg wewnątrz domu, więc chcę wykorzystać TD-W8980 do rozszerzenia sieci bezprzewodowej. Niestety mimo wielu prób nie udało mi się tego zrobić na bazie WDS.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Urządzenia na dwóch różnych chipsetach nie wróżą poprawnej pracy, tym bardziej że W8980 to jednak urządzenie ADSL-owe.
W8980 musisz mieć w trybie "Wireless Router mode" z wyłączonym DHCP i próbować połączyć z głównym routerem. Radzę Wireless Settings (radio) na MR3420 ustawić w tybie 802.11g co niestety będzie miało negatywny wpływ na prędkość sieci.
Do takich rozwiązań (powiększenie zasięgu) stosuje się jednak repeatery lub transmitery PLC.

Dziękuję.
Na razie nie mogę nic zrobić, bo nie mogę połączyć się z TD-W8980. Czy jest możliwe, żeby wczorajszy parokrotny reset mógł coś popsuć.

Łączysz się kablowo?

Tak

Dostajesz jakąś adresację z DHCP routera?

Wpisuję fabryczny adres 192.168.1.1 i mam błąd wczytywania strony.

Nie pytałem co wpisujesz pytałem co dostajesz z DHCP routera - ipconfig /all -

Komunikat: Karta Ethernet Połączenia lokalne; Nośnik odłączony
Dla kart tunelowych DHCP wyłączone.

Wolał bym jednak print screen-a -


Dioda na routerze odpowiadająca za port LAN zapala się po podłączeniu kabla?

Przesyłam print sreen. Dioda portu LAN zapala się.

Już połączyłem. Dziękuję :slight_smile:

Znaczy połączyłeś w WDS-ie? Czy tylko kablowo do W8980?

Połączyłem w WDS. Do TD-W8980 dostałem się bezprzewodowo i skonfigurowałem tak jak mi napisałeś plus podejrzałem: http://www.tp-link.us/article/?faqid=440
Poprosiłbym jeszcze o pomoc w podłączeniu TD-W8980 po kablu.
Pozdrawiam

W8980 możesz skonfigurować jako AP, bez portu WAN i z wyłączonym DHCP.