WDS na TL-WR941N

Powitał.
Mam problem z konfiguracją WDS'a.
Jako główny router mam obecnie użyty TL-w8901G z adresem: 192.168.1.1 DHCP + 100 adresów, szyfrowanie WPA2 PSK AES i rozgłaszanie SSID.
Potem mam podłączonego TL-WA510G jako klienta z IP statycznym: 192.168.1.253 do dekodera TP (To działa dobrze).
Podłączyłem następnie TL-WR941N.
Ustawiłem mu statyczny adres IP: 192.168.1.250, wyłączyłem DHCP, zrestartowałem. Potem włączyłem w nim WDS jako nazwę sieci ustawiając tą nazwę co jest na głównym routerze, zabezpieczenia oraz kanały takie same.
Status WDS: Run.
Niestety, jak się podłączę kablem lan pod tego TL-WR941N - nie uzyskuję adresu IP.
Jakieś idee ?

Przykładowa konfiguracja WDS-a


.Karte sieciową w komputerze masz na automatyczne pobieranie adresów ?

Głównym routerem jest TL-w8901G i na nim mam wlana uruchomionego. I tamtą konfigurację robiłem.

Spróbuj zestawić połączenie bez szyfrowania .Zaadresuj kartę sieciową ręcznie .

To nie będzie z tym problem.
Wyłączyłem wifi, podłączyłem się lanem do w8901g, pobrało mi poprawnie adresy, wbiłem na 192.168.1.250 - pokazało mi konfigurację TL-W941N - czyli połączenie między tymi routerami jest i działa. Tylko problem w tym, że ten TL-W941N nie rozdaje DHCP po lanie nawet. Zresztą po wifi też słabo działa bo nie nadaje pakietów.

W8901g zostaw w spokoju, spróbuj skonfigurować WDS tak jak masz w poradniku, połącz się z siecią WDS-ową i sprawdź czy dostajesz adresację komenda ipconfig /all

Znaczy się podłączyłem się lanem do routera TL-WR941N i niestety, nie otrzymuję żadnych adresów.

Status połączenia masz RUN?

Yep, dokładnie :slight_smile:

Daj może screen-a ze statusu WR941,

Dobra.
Udało mi się skonfigurować całą sieć na Gargoyle. Jakoś coś gdzieś :wink: