WDS na TD-W8951ND i WR841n

Witam, próbuję zestawić WDS na dwóch urządzeniach. Pierwsze TD-W8951ND chodzi jako modem do Neostrady i router z DHCP, drugie urządzenie WR841n ma wyłączony DHCP, IP LAN z zakresu pierwszego. Oba urządzenia się wyszukują bez problemu. Ustawiłem na sztywno kanał i częstotliwość. Na próbę bez zabezpieczeń ( z zabezpieczeniem jest to samo). Problem, polega na tym, że po włączeniu WR841n który ma robić za AP i połączeniu komputera po wifi, przez chwilę jest dobrze śmiga nawet Net po czym ten pierwszy TD-W8951ND się zawiesza tak że nawet nie można się dostać do panela administracyjnego. Pomaga reset zasilania. Po kilku sekundach działania jest to samo i tak w koło. Siedziałem nad tym kilka wieczorów i już skończyły mi się pomysły.

WDS jest bardzo niestabilnym trybem pracy a szczególnie wtedy gdy urządzenia są na różnych chipsetach jak w tym wypadku.

W8951ND:
Konfiguracja radia bez trybu 802.11n plus wyłączenie wszystkich trybów AUTO (konkretne wartości). Dopisz do DHCP DNS-y od swojego dostawcy zabezpieczenie sieci WPA2/AES:

W841N:
Także bez automatów i bez trybu 802,11n, DHCP wyłączone.
Po zmianie konfiguracji robisz Save i reboot routera.

Jest jeszcze opcja wgrania oprogramowania alternatywnego Gargoyle na WR-841N i ustawieniu jako Client. W tym przypadku WDS jest nie potrzebny. Jaka wersja sprzetowa tego WR-a?

Witam po dwóch miesiącach przerwy mam znowu czas żeby usiąść do tego tematu. Próbowałem zestawiać wszystko na sztywno bez żadnych automatów i nadal jest to samo. Moja wersja to 9.1 nie wiem czy jest Gargoyle na WR-841N V9.1 czytałem że tylko eksperymentalna. Chyba pozostanie mi instalacja 50 m skrętki między budynkami albo dokupienie jeszcze jednego urządzenia tylko jakiego?

Myślę że to najlepszy pomysł w tym przypadku.