WDS między Technicolor TC7200 (UPC) i tp-link WDR4300

Witam
Urządzenia:

  1. Router Technicolor TC7200
  2. TP-Link WDR4300 - 3.14.1 Build 150302 Rel.64570n
    Internet - UPC 60 mb/s
    Posiadam jak wyżej router od UPC Technicolor TC7200 oraz TP-Link WDR4300. Chciałbym utworzyć połączenie wifi (WDS Bridge) pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Wiem gdzie znajduje się owa opcja w tp-linku. Próbowałem dokonać konfiguracji na bazie poradników z innych tp-linków (ponieważ do tego stricte nie znalazłem). Niestety nie udało się. Czy w ogóle da się dokonać czegoś takiego?
    Dowiedziałem się, że najlepiej jeżeli dwa mostkowane ze sobą urządzenia posiadają te same chipsety wifi. Technicolor posiada jak sie nie myle Boardcoma, a tp-link Atheros. Czy w takim razie do uniemożliwia połączenie tych urządzeń. Czy może wgranie innego software do tp-linka pomoże?
    Czy jednak będę skazany na repeater typu TP-LINK TL-WA850RE ? (lub inny?)
    Jeżeli gdzieś temat już był z góry przepraszam starałem się powyszukiwać i sprawdzić, a później założyć nowy temat.

W przypadku dwóch różnych chipsetów może być problem z połączeniem WDS. Najlepszym rozwiązaniem będzie wgranie do WDR-a oprogramowania alternatywnego Gargoyle i ustawienie jako Client. Najnowszy fw Gargoyle jest do pobrania u nas na serwerze ftp.

Jedyna możliwość to Gargoyle dla WDR-a i konfiguracja -