WDS między Archer C20 i WR740N/WR1043ND

Witajcie,
ArcherC20 - główny router
WR740N/WR1043ND - chcę podpiąć za pomocą WDS
Zaznaczam, że na oryginalnych firmware, jest możliwe wejście na router podrzędny z ArcheraC20 na panel administracyjny, pingi są ok. Podłączając się do podrzędnego routera, brak internetu, połączenia z głównym routerem.
PS. Wgrałem na WR740N Gargoyle (1.9 i 1.8), również nie chce działać (nawet główny router nie może spingować WR740N)

Dostajesz jakąś adresację po podłączeniu się do WDS-a?

Na głównym routerze w DHCP Settings dodaj jakieś DNS-y.

WDS ma status RUN. Dostaję IP. Z sieci WDS nie mogę spingować głównego routera. Z sieci głównego routera mogę pingować WDSa

Raczej nie odpowiedziałeś nie moje pytanie. Jeżeli nie wiesz o co pytam to wrzuć ipconfig /all po podłączeniu się do WDS-a. Dopisz tego DNS-a do głównego routera.

Poprawka. Albo przestał, albo wtedy mi się przywidziało. Po podłączeniu do sieci WR1043ND (tryb WDS), nie dostaję IP

Konfiguracja jak w poradniku?

Nie patrząc na inne adresy IP oraz inna nazwa sieci SSID różna na głównym oraz podrzędnym (taka sama raczej nie jest potrzebna), to tak.
Pingi między routerami Archer C20 i WR1043ND

Test ping mnie teraz mnie interesuje, pokaż jak masz to skonfigurowane!?

IP głównego: 192.168.0.1
IP wds: 192.168.0.20
Zakładka Wireless Settings z WDS

Wireless Security z WDS:

DHCP wyłączone
Status z WDS:

DHCP z głównego

Wireless Security z głównego

Basic Settings z głównego

Podłącz się kablowo do WDS-a i daj jeszcze raz ipconfig /all

Po ustawieniu statycznie IP 192.168.0.140, mogę dostać się dopiero na router (nadal nie mogę spingować głównego routera z komputera)

Jaki masz poziom sygnału z głównego routera na WDS-ie? Hasło zabezpieczające sieć wpisujesz poprawnie?
Co masz do przetestowania:

  • sprawdzenie czy urządzenia posiadają aktualne oprogramowanie
  • testowa konfiguracja WDS-a i głównego routera bez trybu N (tylko 11bg) - daj znać czy coś się zmieniło
  • jeżeli nie zadziała to reset do ustawień fabrycznych obydwóch urządzeń i ponowna konfiguracja
  • jeżeli to nic nie da to oznacza że WDS na tych chipsetach się nie dogaduje i jest problem z komunikacja. WDS jest bardzo kapryśny i często ma problem z komunikacją na rożnych chipsetach (routerach) nawet w obrębie jednej marki. Lepszym rozwiązaniem jest repeter lub transmitery PLC.

Hasła zgodne, routery obok siebie. Wszystko przetestowałem. Nadal nic. Czy da się jakoś inaczej załatwić połączenie bezprzewodowe między tymi routerami?

Pozostaje Gargoyle i konfiguracja mostu bezprzewodowego

Jest opcja ustawienia w tryb klient dhcp ten wds? Nie powinieneś w obu urządzeniach włączyć tryb wds?
Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Oczywiście że nie. WDS ma być właczony tylko na odbiorniku (WDS-ie),

A na pierwszym jest włączony Bridge Mode?
Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Oczywiście że nie. WDS ma być właczony tylko na odbiorniku (WDS-ie),[/quote]
Jak zobaczysz na moim linku, dhcp nadaje router, anteny w trybie wds po obu stronach i na końcu router w trybie dhcp client. Jedna pula w całej się i, zarządzanie QoS z routera.

Jak wynika z mojej konfiguracji, przy włączonym wds na obu urządzeniach działa jak trzeba
Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

Kolego mówimy o całkowicie innym urządzeniu i całkowicie inaczej działającym WDS-ie. W nanostation robisz WDS po to aby osiągnąć całkowitą przezroczystość (bridge/most) dla sieci, tu masz WDS-a jako wzmacniacz repeater.