WDS Archer C6 z Archer C7 a filtrowanie MAC

Cześć

Moim głównym routerem jest Archer C7, mam włączone dwie sieci 2,4GHz (sieć główna i dla gości z izolacją AP), oraz włączone filtrowanie MAC które mają zezwolenie na dostęp.

Ostatnio dokupiłem Archera C6 którego próbuję spiąć mostem WDS z głównym C7, aby umożliwić innym sprzętom dostęp do sieci i internetu po kablu (TV, dekoder, HTPC).

Postępowałem zgodnie z poradnikiem, C7 dostał na stałe kanał 3 (najmniej obciążony), C6 dostał adres IP o 1 większy od C7, zatem oba routery są w tej samej podsieci. DHCP na C6 wyłączyłem, oraz włączyłem most WDS i wybrałem połączenie z siecią główną C7 (bez izolacji AP).
Na C7 dopisałem MAC sieci C6 z opcji Advanced > Status > Wireless 2.4GHz > MAC Address (próbowałem także z dopisanym MAC z opcji Advanced > Status > Internet > MAC Address). Następnie C7 i C6 został zrestartowany ale niestety status WDS mam ciągle Assoc.
Dopiero wyłączenie filtrowania adresów MAC na C7 powoduje zmianę statusu WDS na Run.

I teraz pytanie czy most WDS przy filtrowaniu adresów MAC jest możliwy do ustawienia i skąd wziąć adres MAC który trzeba wpisać do zezwolonych na C7?
Pozdrawiam

Ktoś w miarę niedawno opisywał podobny problem. Ogólnie skończyło się na wyłączeniu filtrowania po MAC.
Teoretycznie wpisać musisz wszystkie MACi po obu stronach sieci, a także wszystkie MACi routera (tu raczej powinien wystarczyć ten od strony routera głównego). W praktyce może być różnie i może się okazać, że filtrowanie musisz ustawić oddzielnie także na tym "repeaterze".
Biorąc pod uwagę to, że Androidy współcześnie coraz częściej mają randomizację MACów, to ja nie bardzo widzę sens filtrowania po MACach.