WDR4300+ UPC TC7200.U brak dostępu do dysków USB

Witam,
mam taki problem posiadam internet z UPC i co za tym idzie router Technicolor 7200. Wczoraj zakupiłem router WDR4300 ze względu na 2 wejścia USB i właśnie tyle dysków posiadam.
Sprawa ma się następująco WDR4300 jest podpięty do UPC przez port LAN, WDR4300 ma ustawione IP na stałe z tej samej puli co UPC, wyłączone DHCP, wykryte dyski i udostępnione, aktualnie mam dostęp do internetu przez WDR4300 ale nie mam dostępu do dysków.
Proszę o pomoc i podpowiedz co robię źle :slight_smile: pewnie jakas pierdułka ale dzisiaj słabo mi wychodzi walka...
Pozdrawiam i z góry dzięki.

To znaczy z jakiej puli? Co to dokładnie za adres? Dlaczego nie podłączysz przez port WAN w TP-linku?

pula to 192.168.0.x UPC 192.168.0.1, WDR 192.168.0.2
Nie podpinałem pod WAN żeby nie było dodatkowych problemów z pulami IP.
Chce aby dyski były widziane i z UPC i w TPLinka ponieważ część sprzętu jest podpięta do UPC a TPLink będzie jako przedłużenie WiFi na resztę domu.

192.168.0.2 jest adresem z poza DHCP routera UPC? Wyłączyłeś DHCP-disable na TP-linku.

tak UPC przydziela dopiero od 10, DHCP w TP Linku jest na disable

\\192.168.0.2 nie widzisz żadnych zasobów z routera? Jak masz zrobioną konfigurację udostępniania?

na Router mogę normalnie wejśc i wszystko zmieniać nie łaczy mnie tylko z dyskami przez \\tplinklogin.net
Udostępnianie mam zrobione przez Storage Sharing

Spróbuj przez adres IP taki jak podałem nie przez domenę. Daj obrazek na forum z konfiguracji udostępnienia.

tak to wyglada

przez IP tez nie działa, nie znaleziono strony

jakieś wskazówki??

Sprawdź czy kablowo podłączony do routera też masz brak dostępu do zasobów? Sprawdź czy oprogramowanie masz najnowsze dostępne na stronie producenta.

Kablowo tez brak dostępu, wczoraj aktualizowałem firmware

Zrobiłeś Reboot routera po konfiguracji udostępnień? Sprawdzałeś czy w otoczeniu sieciowym (system) widać router lub jego zasoby?

Router był restartowany dzisiaj juz ze 100 razy :slight_smile: próbowałem na początku sam sie z tym uporać dopiero teraz napisałem na forum

Co to za dyski podłączone do routera? Wygląda na to że zasilacz routera nie wyrabia się prądowo. Jeżeli masz jakiś pendrive to spróbuj tylko z jednym co będzie się działo.

dysk ma swój zasilacz. Może jakaś inna konfiguracja??

Inna konfiguracja która przychodzi mi do głowy to odłączenie routera UPC i włączenie DHCP na routerze. Sprawdzisz wtedy tylko sieć (dostęp do danych) bo nie będziesz miał dostępu do internetu.

teraz widze ze zapomniałem napisać... wczesniej miałem konfigurację która działała miałem internet i dostęp do dysków ale tylko po podłączeniu do TPLinka jak byłem podłączony do UPC nie miałem dostępu do dysków

to inna opcja, podpiąłem TPLinka przez port WAN do UPC - jestem podpiety do TpLinka i mam internet a także dostęp do dysku. Co teraz zrobić żeby mieć dostęp do dysku jak będe podpięty do UPC??

Przez port WAN to jedynie dostęp via FTP Server.