WDR4300 - problem z konfiguracją

Witam serdecznie,
mam nie mały problem z którym dręczę się już od dłuższego czasu i nie mogę sobie z nim poradzić. Otóż:

  1. Po podłączeniu z urządzenia Ericsson (światłowód) kablem rj45 do routera WDR4300 nie mogę uzyskać adresu poprzez Dynamic IP (uniemożliwia mi to dalszą konfigurację) Dodam iż gdy podłączę starszy router WR340G to wymienione kroki ustawiają się same z automatu, normalnie dostanę internet, który działa jak należy. Próbowałem ustawić adres poprzez static IP, spisując dane z 340-stki lecz niestety nic z tego. Na połączeniu świeci wykrzyknik i internetu nie mogę dostać.
  2. Kupiłem WDR4300 by móc podłączyć dysk twardy i mieć do niego zdalny dostęp poprzez sieć internet, lecz z tym też co prawda mam nie mały problem gdyż nie mogę przejść kroku 1. Ale jak już to uda mi się przejść to chciałbym otworzyć porty by mieć dostęp do mojego dysku twardego podłączonego właśnie pod ów router poprzez przeglądarkę czy total commander.

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

Podłącz modem światłowodowy bezpośrednio do komputera i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu daj obrazek z komendy ipconfig /all

Podłącz komputer pod Ericssona i daj wynik z komendy IPCONFIG/ALL wpisanej do wiersza poleceń cmd.
Czy internet działa na komputerze?
Daj screen ze statusu urządzenia WR340G.

Pod który port podłączałeś WDR-a? Próbowałeś pod porty LAN?

Niestety po podłączeniu komputera bezpośrednio do erricsona nie mam internetu.
Poniżej wstawiam screeny z wr340g:

W nowym routerze masz zakładkę Network->Mac Clone wpisz tam 90:F6:52:2F:14:67 potem save i reboot routera. Podłącz modem do portu WAN i sprawdź czy masz dostęp do internetu. Daj też obrazek ze statusu nowego routera.

Witajcie ponownie,
dziękuję za pomoc, a zarazem przepraszam że wolno piszę ale niestety pracuję i to w różnych porach.
A więc tak, wkleiłem tego MACa, podłączyłem internet do portu WAN i internet ruszył. Poniżej wstawiam screena.

Dodam też że po zmianie MACa nie mogę dostać internetu po kablu LAN z routera do komputera.

Czyli bezprzewodowo masz dostęp do internetu? Tylko jest problem z kablem?

dokładnie tak.

Pokaż co masz w ipconfig /all po podłączeniu kabla -

musiał się router chyba chwilowo zawiesić gdyż internet po kablu zaczął działać. Nie wiem co mogło być powodem że nie chodził.
Zmieniłem sobie też adres routera na 192.168.88.1, bo na taki adres mam ustawiony dysk sieciowy.

Kabel od dostawcy z modemu masz na WAN-ie a z portu LAN do komputera jest podłączony? Bo adresacja nie pasuje do tego co masz na TP-linku?

Dokładnie tak mam to podłączone.
jw. zmieniłem adres routera na 192.168.88.1

Na ostatnim obrazku miałeś 192.168.0.1 więc dlatego pytam. Jeżeli router ma adres 192.168.88.1 to jest ok.

Wiem wiem, teraz już na obu jest tak jak ma być.
Jak teraz pootwierać porty na routerze by móc z zewnątrz dostać się na sieciowy dysk twardy, podpięty pod ów router?

Zależy o jakim protokole mówisz? Jeżeli o FTP to wystarczy skonfigurować dostęp przez WAN routera:

Ciężko mi określić jaki protokół, chodzi o to by móc przeglądać, wgrywać, kasować itd. pliki z dowolnego miejsca na świecie.

Problem rozwiązany :slight_smile:
Po wprowadzeniu hasła dostępu do dysku podłączonego do routera automatycznie utworzył on lokalizację sieciową dla owego hdd.
Z domu nie mogłem się połączyć ponieważ nie mogłem w przeglądarce wpisać swojego zewnętrznego IP. Lokalnie wchodził, lecz z zewnątrz nie. Teraz jest już wszystko jasne, wystarczyło utworzyć router w telefonie, podłączyć się do niego i już wszystko działa.
Zmapowałem dysk i wszystko śmiga jak należy :slight_smile:

Jeżeli problem rozwiązany proszę zamknij wątek. W razie problemów zapraszam ponownie.