WDR4300 problem z konfiguracją z modemem Cisco z Multimedii

Witam,
Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja, mianowicie nie otwierały mi się wszystkie strony- tak naprawdę mogłem się połączyć z YT, stroną Multimedia Polska i allegro. Pozostałe nie chciały się ładować, sprawdzałem to po LAN i WIFI na dwóch różnych kompach, telefonie i tablecie. Wszędzie identyczna sytuacja. W pierwszej kolejności restarty modemu i routera, bez zmian. Następne podłączyłem kompa bezpośrednio z modemem- wszystko śmiga, no to przywrócenie ustawień fabrycznych na routerze, które nic nie dało i zaczęły się schody. Teraz nie jestem w stanie poprawnie skonfigurować routera z modemem, tzn przy probie setup'u przez auto-detect raz wykrywa statyczne IP, raz dynamiczne. Oczywiście w MM mam dynamiczne ale nawet przy ustawieniach z tym parametrem pomimo teoretycznie poprawnej konfiguracji w zakładce WAN przy każdym z parametrów mam same zera, czyli jakby w ogóle nie łączył się z modemem. Po 2h odpuściłem sobie i podłączyłem stary router WR740N i tu konfiguracja przebiegła bez problemu. W czym może leżeć problem? przy którejś próbie zainstalowałem najnowsze oprogramowanie na routerze (oficjalne ze strony TP Linka) ale to też niewiele zmieniło.

Restart prądowy wykonaj modemu i routera po konfiguracji .

Prawie za każdym razem oba urządzenia były odłączane od prądu.

Adres fizyczny (mac) na którym masz dostęp do internetu sklonowałeś na WAN-a?

No i problem powrócił. Poprzednio (pewnie przypadkowo) pomogła zmiana rutera na kilka dni. Po jakimś czasie skonfigurowałem wdr4300 od nowa i śmigało 3 miesiące. Teraz zauważyłem, że jak net się wysypie, kliknę renew ip to w okienku WAN IP mam 192.168.100.10... po kilku próbach czasem przydzieli poprawne IP i przez jakiś czas wszystko działa poprawnie. Czasem 3min a czasem kilka godzin. Po restarcie modemu i rutera też zachowuje się podobnie jak w przypadku renew ip. Czyżby jednak wina modemu od dostawcy czy coś z ruterem? Jak temu zaradzić?

Posiadasz login i hasło do logowania się?

Do rutera? Posiadam, jakbym inaczej mógł konfigurować ruter

Do uzyskania połączenia z netem na modemie MM.

Nie mam... do nawiązania połączenia z ruterem nie jest On potrzebny. Po wpięciu kabla do rutera lub bezpośrednio do kompa połączenie jest nawiązywane automatycznie. Nie wiem czy w ogóle są one udostępniane klientom- chyba nie ma takiej potrzeby.