WDR4300 panel advanced security

po zaznaczeniu wszystkich opcji w panelu advanced security (oprócz pingowania WAN LAN) z domyślnymi ustawieniami nie można przeglądać internetu, dlaczego ?

Od jakiego dostawcy masz internet i w jaki sposób dostarczony? Pokaż jakieś screeny z ustawień i co do tej pory zrobiłeś.
Pisanie na zasadzie- wlałem paliwo do auta a i tak nie jedzie- mija się z celem. Poprosimy o więcej szczegółów.

tak jak pisałem poprzednio , WDR4300 panel- advanced security- zaznaczone DoS protection Enable wraz domyślnymi ustawieniami trzech kolejnych opcji bez zaptaszkowania dwóch dolnych okienek pingowania uniemożliwia przeglądanie stron internetowych, w pozycji Disable - jest ok, strony otwierają się normalnie. PrtScreny z tego konkretnego panelu w jednej i drugiej pozycji w załączniku. Internet radiowy

Samo załączenie DoS Protection bez zaptaszkowywania kolejnych co powoduje?

Dzisiaj po włączeniu wszystkich opcji w sekcji advancet security strony internetowe otwierają się normalnie.
Nie wiem dlaczego problem zniknął.
Jedyne co się zmieniło to to że większość komputerów i urządzeń w sieci LAN zostało wyłączonych. Jeżeli problem się pojawi ponownie to zacznę od wyłączania poszczególnych urządzeń z sieci.
Mam jeszcze pytanie dotyczące serwera FTP który mam uruchomiony i umożliwiony dostęp z zewnątrz. Dowiedziałem się że FTP na tym urządzeniu to proszenie się o kłopoty i jest tylko kwestią czasu kiedy ktoś uzyska dostęp do plików lub sieci LAN. Czy faktycznie lepiej wyłączyć ten serwer?

Jeżeli nie używasz tego serwera to lepiej wyłączyć.