WDR4300 - niewidoczna sieć 5GHz

Witam,
Router skonfigurowany jest na emisję 2 sieci 2,4 oraz 5 GHz. Ustawienia poprawne, diody na panelu sygnalizują działanie obu sieci.
Klientem jest laptop Lenovo, który korzystał z sieci 5 GHz, która pewnego dnia znikła.
Ponieważ mam tylko jedno urządzenie kliencki działające w standardzie ac (powyższy laptop) nie wiem jak sprawdzić czy wina braku 5GHz leży po stronie routera czy laptopa.
Pytanie jak sprawdzić czy router nadaje na 5Ghz ? Jak to będę wiedział to będę szukał przyczyny problemu.
Oprogramowanie routera oficjalne. Nie były wprowadzane żadne zmiany konfiguracyjne. 5Ghz po prostu zgasło, widać tylko 2,4 GHz.
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Piotr

Zainstaluj na laptopie program inSSIDer i przeskanuj otoczenie. Powinna pojawić się sieć nadawana w pasmie 5GHz. Jeżeli tak będzie to radio routera nadaje.

Sprawdzałem już wcześniej programem Vistumbler. InSSIDer też nie nie pokazuje sieci 5GHz.
Moje wnioski wcześniej były takie: być może coś się stało na poziomie laptopa z kartą sieciową, która "uszkodziła się/rozkonfigurowała" i po prostu nie widzi 5 GHz mimo,że router nadaje. Bo jeśli tak by było, to mimo rozsiewania przez router 5 GHz żaden program nie wykryje tej częstotliwości. Laptop widzi natomiast sieć 2,4 GHz i bez problemu się łączy.
Nie wiem czy taka wersja jest prawdopodobna. Rozwiązaniem byłoby inne urządzenie klienckie 5 GHz, którego nie mam.
A jeśli rzeczywiście to router nie wysyła to w którym kierunku pójść ?
Przypominam konfiguracja nieruszana. Włączałem i wyłączałem 5 GHz w routerze ale efektów poprawy brak.

Trzeba by zrobić test polegający na tym iż laptop sprawdzic na innym routerze z 5GHz i odwrotnie router na innym laptopie. Zaloguj się do routera i pokaż czy systemowo jest włączona sieć 5GHz.

Zobacz czy telefon wykrywa piątkę
Wysłane z mojego HTC One_M8

Niestety nie mam telefonu z obsługa 5GHz :-\

Niestety w pobliżu nie mam dostępu do urządzeń z opcją 5GHz :-[
Obie sieci są włączone i skonfigurowane poprawnie ponieważ do pewnego czasu wszystko chodziło. Nie było zmian w konfiguracji.
Mam pokazać logi czy jakoś inaczej, proszę podpowiedz.

Anteny masz wkręcone

;D Oczywiście, były i są wkręcone ;D Zresztą 2,4 działa :stuck_out_tongue: