WDR4300 i problem z WiFi na niektórych komputerach

Czy problem został rozwiązany, gdyż mam ten sam problem. Na nowym lapku zrywa połączenia.
Router kosztował niemało i takie sytuacje nie powinny się zdarzać.

Wydzieliłem z poprzedniego tematu. CHACA

Zrywa po wifi i kablowo? Jaki to laptop i czy ma aktualne sterowniki do kart sieciowych? System operacyjny? Opisz coś więcej jak dochodzi do tych zrywań.

Laptop WIN8.1, sterowniki zaktualizowane za pomocą programu "Driver Easy".
Problem polega na tym, że co jakiś czas połączenie ma ograniczoną łączność a w związku z tym nie ma internetu.
Narzędzie do naprawiania problemów radzi sobie z usterką a także pomaga wyłączenie WiFi i jego ponowne włączenie.
Miałem wczoraj podłączonego Lapka z XP i tutaj przez kilka godzin nic się nie działo.
Na telefonie z androidem także problemu nie zauważyłem.

Zmiana kanałów oraz:

Nic nie pomaga? Próbowałeś zmienić tryb pracy na b/g?

Zaktualizowałem wczoraj firmware routera i w chwili obecnej jest dobrze.
Swoją drogą mam kanały w trybie 2.4ghz ustawione na auto wybrany jest kanał 6, na którym są też inne sieci.
Powinienem coś poprawić, moja sieć to Abracadabra.

Jeżeli nie bedzie się nic działo to na razie zmianę kanałów zostaw.

Z siecią na razie ok.
Mam jednak inne pytanie. Czy do routera mogę podłączyć każde urządzenie wielofunkcyjne i będzie działało po sieci? Byłem pewien, że tak, ale do tego routera jest lista urządzeń kompatybilnych: http://www.tp-link.com.pl/common/compatible/print-server/
Mam wybrane urządzenie samsunga, którego nie ma na liście i teraz nie wiem czy kupować czy szukać czegoś co jest na liście.

Nie ryzykował bym z zakupem czegoś co nie jest sprawdzone i nie ma go na liście. Często bywają z tym problemy kompatybilności.