WDR3600 x2 - WAN bridge LAN

Jestem w posiadaniu dwóch routerów WDR3600 z wgranym najnowszym oprogramowaniem z 09.2013.Soft oryginalny. Jeden router jest routerem do którego jest wpięty internet WAN od ISP , i rozgłasza on internet na 1 pietrze domu za pomocą WIFI 2m4 GHz i 5GHz oraz LAN. Z niego idzie kabel z portu LAN do drugiego routera na parterze domu i jest wpięty w routerze też do portu LAN. Ten router na parterze też rozgłasza internet po wifi 2,4 i 5GHz oraz po sieci LAN. I pytanie jest takie:
Czy da się użyć w routerze na parterze który działa jednym słowem jako rozszerzenie , to użyć portu WAN aby zrobić mostek z LAN ? Bo brakuje mi przez to jednego portu LAN do drukarki sieciowej. W alternatywnych oprogramowaniam wiem że takie ustawienie jest możliwe oraz spotkałem się z tym też u innych producentów. Jednak mam wrażenie że na oprogramowaniu oryginalnym lepiej działa WIFI dlatego chciałem zostać na oryginalnym.
Mając teraz wpiety kabel od 1 routera w drugim routerze do portu LAN, to na komputerach po kablu od drugiego routera mam internet i tak samo na wifi, natomiast w routerze nie chce się zsynchronizować godzina i data bo twierdzi że nie ma internetu bo pewnie WAN jest odłaczony.
Proszę o pomoc.

Zawsze możesz podłączyć pod WAN i ustawić na Dynamic IP.

Ale wtedy nie będzie widoczności miedzy jednym a drugim routerem... w sensie urządzenia z lan i wifi routera 1 nie będą się widziały z urządzeniami routera 2 ?

Na oryginalnym oprogramowaniu nie ma takiej możliwości. Zawsze możesz zainstalować OpenWRT z Gargoyle i zamienić port WAN na kolejny LAN-owy port.

To szkoda... Jeśli na alternatywach można to ciekawe czemu programiści TP-Linka tego nie wprowadzili. Dla nich to pewnie chwila... Inni producenci dają taką opcję.
A na alternatywie miałem ale wydaje mi sie ze na oryginalnym sofcie wifi działa lepiej. Są lepsze prędkości i dlatego wróciłem na oryginał.

To niestety już sprawa polityki firmy TP-Link. My na forum pomagamy rozwiązać problemy użytkowników sprzętu firmowego nie mamy wpływu na produkty i ich oprogramowanie.

No zgadza się :slight_smile:
Napisałem dziś zgłoszenie do TP-LInka w tej sprawie. Zobaczymy co odpiszą :slight_smile: