Wdr3600 / gargoyle / openvpn

witam
jestem naowy na forum i z gory prosze o wyrozumialosc :wink:
zakupilem sobie nowy router wdr3600 , wgralem na niego soft gargoyle i chcialem sobie ustawic na nim openvpn, zgodnie z poradnikiem z tego linka ;

mam problem z koniguracja klienta , w polu ;
-klient laczy sie do mam tylko WAN IP:10.253.144.77 / a nie tak jak w poradniku DYNAMICZYNY DNS
i niewiem jak to zmienic , lub przestawic

tzn zrobilem wszystko jak trzeba z poradnika , w gargoyle pokazuje mi na zielono w status openvpn ; uruchomiony , polaczony IP;10.8.0.1
tylko w oprogramowaniu ktore zainstalowalem na kompie openvpn , po wlaczeniu connect klienta1 nie laczy sie , pokazuje sie na zolto caly czas ikona
???

Konfigurujesz serwer czy klienta na TP-linku?

konfigurowalem serwer zgodnie z poradnikiem
a chodzi mi tylko o to abym mial ustawiony staly adres vpn bez potrzeby instalowania programow typu cyber ghost i w sumie to sam nie wiem czym sie rozni klient od serwera :-\

Tam gdzie b─Ödzie serwer musi by─ç IP zewn─Ötrzne. Je┼Ťli jest dynamiczne to trzeba u┼╝y─ç Dynamicznego DNS. Wtedy klient zamiast ┼éaczy─ç si─Ö do Sta┼éego IP b─Ödzie ┼é─ůczy┼é si─Ö do sta┼éej domeny kt├│ra b─Ödzie automatycznie kierowa─ç ruch na dynamiczne IP.
Masz Zewn─Ötrzne IP na WANie TP-Linka? Bo 10.253.144.77 to nie jest adres zewn─Ötrzny. Musisz wtedy poprosi─ç operatora o zewn─Ötrzne IP.

moje ip wan to 10.227.124.4
czyli najpierw musze zalozyc sobie konto na jakims darmowym serweze z dynamicznym dns i wtedy ustawic konto w dynamicznym dns gargoyle ?
prosze o jakies lopatologiczne wyjasnienie :wink:

Czy pod tym IP jeste┼Ť widoczny w internecie? Adresy IP zaczynaj─ůce si─Ö na 10.x.x.x s─ů to adresy lokalne nie widoczne z internetu.
Sprawd┼║ czy na stronie https://www.whatismyip.com/ pod jakim IP jeste┼Ť widoczny.

wlasnie nie , pokazuje mi calkiem inne ip , dokladnie 37.47.40.159
zalozylem konto na serwerze i dodalem usluge ddns w gargoyle i sproboje jeszcze raz , ma to sens ?

Nie ma sensu. Przed Twoim routerem jest jeszcze router operatora i to on jest widoczny z zewn─ůtrz.

czyli ? moge Cie prosic krok po kroku jak to zrobic lub podeslac linki naprowadzajace lub cos w tym stylu
wdzieczny bede mega :slight_smile:
musze ustawic ip zewnetrzne tak? tylko oprerator moze to zrobic samemu nie da rady ?

Dok┼éadnie, telefon do operatora. Niekt├│rzy operatorzy chc─ů za to dodatkowych op┼éat.

jeszcze jedno , korzystam z modemu 3g wpietego do routera i z racji ze mam najlepszy zasieg w orange kupuje sobie karty startowe
i powiedzmy co 2 miesiace wymieniam na nowa karte
to za kazdym razem bede musial dzwonic do operatora i to ustwiac czy poprostu ten ip zewnetrzne zostanie przypisany do routera i potem nie bedzie koniecznosci za kazdym razem dzwonic ?

Niewiadomo nawet czy w opcji na kart─Ö orange rozdaje zewn─Ötrzne IP. Musisz zapyta─ç.

super , dzieki bardzo za cierpliwosc i odpowiedzi :slight_smile:

o ile m i wiadomo, w ofertach Orange prepaid nie ma opcji wyboru,
ta mo┼╝liwo┼Ť─ç jest tylko w abonamentach (i nie jestem pewien czy w ka┼╝dej ofercie)
ponadto nie w LTE (chyba, ┼╝e co┼Ť si─Ö zmieni┼éo ostatnimi czasy)

W taryfach internetu mobilnego niestety nie oferujemy mo┼╝liwo┼Ťci korzystania ze sta┼éego adresu IP.

Pozdrawiam
Hubert

co nie ma w opisanym problemie ┼╗ADNEGO znaczenia, bo nie chodzi┼éo o sta┼éy adres IP, lecz o publiczny IP (kt├│rego de facto te┼╝ nie ma, ale gdyby by┼é, to kwestia tego, ┼╝e jest dymamiczny jest do obej┼Ťcia przy zastosowaniu serwisu typu DDNS np. http://noip.pl/ )

jestem nowy na tym forum i nie chcę siać zamętu, ani wypowiadać się w imieniu innych, ale nie wiem czy chcemy tu wypowiedzi pseudo-ekspertów (zapewne zatrudnionych przez operatora dla poprawy wizerunku firmy przez stosowanie imagistyki społecznej)

O ile wypowiedzi b─Öd─ů merytoryczne i na temat ka┼╝dy mo┼╝e si─Ö wypowiada─ç na naszym forum internetowym bo po to w┼éa┼Ťnie zosta┼éo stworzone.

Trudno si─Ö z Tob─ů nie zgodzi─ç - si┼é─Ö for├│w zawsze stanowi─ů ich u┼╝ytkownicy, szkoda tylko, ┼╝e kto┼Ť tytu┼éuj─ůcy si─Ö ekspertem udzieli┼é wprowadzaj─ůcej w b┼é─ůd odpowiedziÔÇŽ (cho─ç samej w sobie zgodnej ze stanem faktycznym)

Poczekajmy na wypowied┼║ najbardziej zainteresowanego czyli autora tematu. Czy on co┼Ť za┼éatwi┼é w swojej sprawie/problemie.