Wdr3600 / gargoyle / openvpn

witam
jestem naowy na forum i z gory prosze o wyrozumialosc :wink:
zakupilem sobie nowy router wdr3600 , wgralem na niego soft gargoyle i chcialem sobie ustawic na nim openvpn, zgodnie z poradnikiem z tego linka ;

mam problem z koniguracja klienta , w polu ;
-klient laczy sie do mam tylko WAN IP:10.253.144.77 / a nie tak jak w poradniku DYNAMICZYNY DNS
i niewiem jak to zmienic , lub przestawic

tzn zrobilem wszystko jak trzeba z poradnika , w gargoyle pokazuje mi na zielono w status openvpn ; uruchomiony , polaczony IP;10.8.0.1
tylko w oprogramowaniu ktore zainstalowalem na kompie openvpn , po wlaczeniu connect klienta1 nie laczy sie , pokazuje sie na zolto caly czas ikona
???

Konfigurujesz serwer czy klienta na TP-linku?

konfigurowalem serwer zgodnie z poradnikiem
a chodzi mi tylko o to abym mial ustawiony staly adres vpn bez potrzeby instalowania programow typu cyber ghost i w sumie to sam nie wiem czym sie rozni klient od serwera :-\

Tam gdzie będzie serwer musi być IP zewnętrzne. Jeśli jest dynamiczne to trzeba użyć Dynamicznego DNS. Wtedy klient zamiast łaczyć się do Stałego IP będzie łączył się do stałej domeny która będzie automatycznie kierować ruch na dynamiczne IP.
Masz Zewnętrzne IP na WANie TP-Linka? Bo 10.253.144.77 to nie jest adres zewnętrzny. Musisz wtedy poprosić operatora o zewnętrzne IP.

moje ip wan to 10.227.124.4
czyli najpierw musze zalozyc sobie konto na jakims darmowym serweze z dynamicznym dns i wtedy ustawic konto w dynamicznym dns gargoyle ?
prosze o jakies lopatologiczne wyjasnienie :wink:

Czy pod tym IP jesteś widoczny w internecie? Adresy IP zaczynające się na 10.x.x.x są to adresy lokalne nie widoczne z internetu.
Sprawdź czy na stronie https://www.whatismyip.com/ pod jakim IP jesteś widoczny.

wlasnie nie , pokazuje mi calkiem inne ip , dokladnie 37.47.40.159
zalozylem konto na serwerze i dodalem usluge ddns w gargoyle i sproboje jeszcze raz , ma to sens ?

Nie ma sensu. Przed Twoim routerem jest jeszcze router operatora i to on jest widoczny z zewnątrz.

czyli ? moge Cie prosic krok po kroku jak to zrobic lub podeslac linki naprowadzajace lub cos w tym stylu
wdzieczny bede mega :slight_smile:
musze ustawic ip zewnetrzne tak? tylko oprerator moze to zrobic samemu nie da rady ?

Dokładnie, telefon do operatora. Niektórzy operatorzy chcą za to dodatkowych opłat.

jeszcze jedno , korzystam z modemu 3g wpietego do routera i z racji ze mam najlepszy zasieg w orange kupuje sobie karty startowe
i powiedzmy co 2 miesiace wymieniam na nowa karte
to za kazdym razem bede musial dzwonic do operatora i to ustwiac czy poprostu ten ip zewnetrzne zostanie przypisany do routera i potem nie bedzie koniecznosci za kazdym razem dzwonic ?

Niewiadomo nawet czy w opcji na kartę orange rozdaje zewnętrzne IP. Musisz zapytać.

super , dzieki bardzo za cierpliwosc i odpowiedzi :slight_smile:

o ile m i wiadomo, w ofertach Orange prepaid nie ma opcji wyboru,
ta możliwość jest tylko w abonamentach (i nie jestem pewien czy w każdej ofercie)
ponadto nie w LTE (chyba, że coś się zmieniło ostatnimi czasy)

W taryfach internetu mobilnego niestety nie oferujemy możliwości korzystania ze stałego adresu IP.

Pozdrawiam
Hubert

co nie ma w opisanym problemie ŻADNEGO znaczenia, bo nie chodziło o stały adres IP, lecz o publiczny IP (którego de facto też nie ma, ale gdyby był, to kwestia tego, że jest dymamiczny jest do obejścia przy zastosowaniu serwisu typu DDNS np. http://noip.pl/ )

jestem nowy na tym forum i nie chcę siać zamętu, ani wypowiadać się w imieniu innych, ale nie wiem czy chcemy tu wypowiedzi pseudo-ekspertów (zapewne zatrudnionych przez operatora dla poprawy wizerunku firmy przez stosowanie imagistyki społecznej)

O ile wypowiedzi będą merytoryczne i na temat każdy może się wypowiadać na naszym forum internetowym bo po to właśnie zostało stworzone.

Trudno się z Tobą nie zgodzić - siłę forów zawsze stanowią ich użytkownicy, szkoda tylko, że ktoś tytułujący się ekspertem udzielił wprowadzającej w błąd odpowiedzi… (choć samej w sobie zgodnej ze stanem faktycznym)

Poczekajmy na wypowiedź najbardziej zainteresowanego czyli autora tematu. Czy on coś załatwił w swojej sprawie/problemie.