WDR3500 - problem po OpenWrt

Witam i proszę o pomoc.
Zakupiłem Tp-Linka WDR3500 i zainstalowałem na nim OpenWrt. Wszystko chodziło doskonale dopóty dopuki nie mogłem rozszerzyć systemu plików rootfs poprzez USB. Wyczytałem w dokumentacji że snapshot ma z tym problem więc postanowiłem wrócić do oryginalnego softu. Wgrałem oryginalny soft tak samo jak firmware openwrt, nie spojrzałem w dokumentacje i kucha, po uruchomieniu urządzenie migało diodami led. Szybkie przeszukanie wikiopenwrt tryb konsoli TTL kody błędów z uboota tryb tpl. Procedura opisywała erase (zakres pamięci) - pojawiły się błędy, najprawdopodobniej zły zakres pamięci. Restart to samo, nie wiem co mnie podkusiło erase all. Po tym diody power, lan1, lan2, lan3, lan4, eth świecą ciągle, zero komunikacji po konsoli putty.
Proszę o odpowiedź czy istnieje jakikolwiek tryb wymuszenia wgrania firmware portem szeregowym (3 pin) do płyty głównej czy mam sobie darować i pogodzić się z zakupem nowego urządzenia ?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Uwaliłeś uboota. Wy lutować pamięć i programatorem zaprogramować.

Dzięki za odpowiedź przynajmniej wiem co dalej robić, a właściwie nie wiem bo nie mam siły już z tym walczyć. Może macie jakiś kontakt do serwisu lub osoby która była by w stanie to naprawić ?

Jest na forum eko.one.pl gościu o nicku pepe2k on takimi sprawami się zajmuje na bieżąco. Zagadaj.

Dzięki bardzo Heinz.
Jestem po wstępnej rozmowie z pepe2k.