WDR3500 Gargoyle 1.6.1.3 nie odpowiada z LAN / odpowiada z WAN

Witam wszystkich!
Brakuje mi pomysłu na rozwiązanie problemu dlatego pytam,
Router działa, można się do niego zalogować poprzez GUI i SSH z adresu zewnętrznego statycznego i poprzez VPN.
Nie można się zalogować do GUI i SSH z sieci wewnętrznej, blokowany jest ruch sieciowy, nie działa DHCP.
Po zalogowaniu się przez SSH po zewnętrznym IP pinguje bramę z końcówka X.X.X.254, wszystkie adresy podsieci głucho. Jak dzierżawy dhcp były jeszcze aktywne urządzenia odpowiadały. Brak komunikacji z WAN do LAN.
Problem pojawił się po zmianie wifi z AP na AP+WDS, wyłączenie wifi nic nie daje.
Gdzie szukać problemu ?

Robiłeś konfigurację przez GUI czy GUI i konsola?
Coś się musiało pomieszać w regułach firewalla lub w konfiguracji interfejsów. Najlepiej zapisz sobie konfigurację vpn'a a router przywróć do ustawień fabrycznych.

Też bym tak zrobił jak mówił kolega Heinz.

Właśnie tego chcę najbardziej uniknąć, ustawianie wszystkich klientów, vpn'ow, balancingu itp ... dwie noce nie przespane :confused:
Ustawiam wszystko po SSH, GUI jest bo jest, Gargoyle 1.6.1.3 nie przyjmuje backupu ustawień *.tar

Jeśli chcesz to naprawić to trzeba by było zagłębić się w piliki /etc/config/firewall i /etc/config/network
Sprawdź co zmieniłeś przez SSH w tych plikach i co GUI mógł namieszać po zapisaniu konfiguracji.

Właśnie to robię :slight_smile:

Jak cchesz to wklej te pliki, może pomożemy.

Dziwna sprawa, po restarcie urządzenia przez około 1 minutę jest ok potem znowu cicho.
Próbowałem zatrzymać usługę firewall i sypnęła błędami:

Warning: Option @defaults[0].block_static_ip_mismatches is unknown
Warning: Section @zone[1] (wan) cannot resolve device of network 'wan6'
Warning: Section 'redirect_enabled_number_0' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_1' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_2' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_3' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_4' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_5' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_6' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_7' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_8' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_9' has no target specified, defaulting to DNAT
Warning: Section 'redirect_enabled_number_10' has no target specified, defaulting to DNAT
 * Flushing IPv4 filter table
 * Flushing IPv4 nat table
 * Flushing IPv4 mangle table
 * Flushing IPv4 raw table
 * Flushing conntrack table ...

Zrób sobie kopię plików firewall i network a następnie przywróć oryginalne pliki.
Oryginalne pliki są w /rom/etc/config/

Jest może jakiś syslog terminalowy albo odpowiednik ?

dmesg lub logread

Wydaje mi się że problem został rozwiązany ... testuję
Router działał chwilę poprawnie potem robiło się głucho, najprawdopodobniej przez klienta vpn nr3 dla którego ustawiłem podsieć równoznaczną z podsiecią fizyczną urządzenia. Klient VPN który monitoruje WAN i wysyła SMS w przypadku awarii łącza autoryzuje się cały czas, około 1 minuty po restarcie. Dlatego w trasach statycznych wisiała podsieć 10 do 10.8.0.3 zamiast na WAN to na tun0.
Jeżeli następnym razem bym wpadł na pomysł ustawienia podsieci za VPN równoznaczną z podsiecią fizyczną LAN proszę o solidne nakopanie mi do d... :slight_smile:
Dziękuję za pomoc