WDR-4300 + media server TV SAMSUNG

Witam,
Zakupiłem ostatnio router WDR-4300. Wszystko fajnie się skonfigurowało lecz podczas konfiguracji media serwer specjalnie pod 2 TV (samsung Eh5300 , es6100) za nic nie mogę się połaczyć. Dysk sformatowany do NTFS, także próbowałem pod FAT32 lecz żadnych rezultatów. Dziwne że z pod smartfona z użyciem BubleUPMP wszystko działa i można bez problemu przeglądać zasoby dysków. Wyczytałem że to może być wina certyfikacji DLNA i mogą być problemy na oryginalnym sofcie. Czy możliwe że coś źle ustawiłem. Czy mam wgrać alternatywne oprogramowanie?? Czy to może wina TV. Prośba o pomoc.

Większość TV marki Samsung ma problem z serwerem multimedialnym (bo tak ta usługa się nazywa) w TP-linku. Producent gwarantuje 100% kompatybilności z Windows Media Player na komputerze. U mnie dla przykładu na TV LG nie ma problemu czyta wszystko z dysku twardego, Niestety rodziców Samsung już nie.
Oczywiście możesz próbować z DLNA na Gargoyle ale nikt 100% gwarancji ci nie da.

Pewnie do działania DLNA na Gargoyle będę musiał zrobić ex-root i odpowiednio sformatować dysk??

Oczywiście że tak -
http://eko.one.pl/?p=openwrt-dlna

Witam
Zainstalowałem Gargoyle , zrobiłem extroot zgodnie z poradnikiem:

oraz dlna z tego poradnika:

lecz nadal nie widzi moge zobaczyć zawartosci dysku.

Dodam iz na pendrivie zrobiłem ex-root i siedzi w jednym usb a dysk podlaczyłem do drugiego usb w routerze.

Czy coś robię nie tak. Poniżej screen z ustawieniami.

TV Samsung ma zaktualizowane oprogramowanie? Sprawdź czy inny komputer widzi ten serwer DLNA w sieci.

Ok. Z tego co widzę bardzo długo trwa zaktualizowanie plików prze dlna. Foldery zaczynają być widoczne. Lecz trwa to bardzo długo ze względu ze mam na dysku bardzo duzo zdjęć itp.
Moje pytanie jeszcze takie czy na jednym dysku np 250 gb mogę wykonać jednocześnie swap, exroot i jeszcze jedną partycję na dane tak aby można było tą partycję udostępnić ftp. Bez sensu byłoby zajmować usb jak mam jeszcze drukarkę do zamontowania.
Jeśli jest to możliwe czy jakoś muszę przywrócić ustawienia fabryczne po wyjęciu pendriva z utworzonym exrootem, gdzie zainstalowane są dodatki??

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=1807
http://eko.one.pl/?p=gargoyle-fstab
http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalroot
Zapraszam do lektury.

Pytanie czy muszę wrócić do ustawień fabrycznych zeby aktualny pendrive który służy do swapu i exroota ponownie wykorzystać?? Czy nie mogę teraz np dodać kolejna partycję aby była widoczna na dane i wydzielić ją z partycji exroota??
Pytanie mam jeszcze jedno czy do transmission potrzebna jest zmiana montowania ?? i usunięcie usługi plugin-gargoyle-usb-storage.