WDR 3600 + UPC (Technicolor 7200)

Witam wszystkich z racji, iż to mój pierwszy post na forum.
Trafiłem do Was, bowiem mam problem z routerem wdr 3600.
Ale od początku - założyłem sobie wczoraj internet z UPC. Dostałem od nich modem wifi Technicolor 7200, ale z racji iż zamierzam używać dysków sieciowych podłączanych przez usb, to chciałem wifi stworzyć za pomocą TP linka WDR 3600.
Problem w tym że jak wpinam kabel z gniazda Ethernet 1 z Technicolor do WAN TP linka, a potem Ethernet 1 do laptopa, to nic się nie dzieje.
Nawet na modemie UPC widać że nie ma nic połączonego po kablu. Jak wepnę lapka bezpośrednio po kablu w ten modem, to net jest.
Byłem w sklepie z tp linkiem i wszystko ok. Także stwierdzam że jest tu jakiś konflikt, ale moja widza niestety z sieci nie jest tak duża.
Wydaje mi się że konflikt adresacji jest możliwy, ale podłączając Tp linka do laptopa bezpośrednio (nawet bez wpiętego WAN) nic się nie dzieje.. świeci się tylko dioda power na routerze.
Już ręce załamuje :frowning: jest w stanie ktoś pomóc ?

Podłącz komputer do modemu UPC i daj obrazek z ipconfig /all wpisanego do cmd -

Proszę : )

Podłącz teraz urządzenia. Kabel z modemu do portu WAN TP-linka i zrób reset prądowy modemu od dostawcy. Daj obrazek ze statusu TP-linka.

Właśnie problem w tym że za nic nie mogę się połączyć ze stroną konfiguracyjną tp linka ..

To podłącz się kablowo do TP-linka i też daj obrazek z ipconfig /all

To po kolei :
-> wpięty do laptopa Tp link bez modemu po WAN

-> podpięty z modemem po WAN

Z tego co widzę różnicy nie ma ;/

Podpinasz router bezpośrednio kablem z portu LAN do komputera? Z fotek wynika iż nie masz włączonej karty sieciowej. Pokaż zrzut z menadźera urządzeń z rozwinięciem kart sieciowych.

Tak podpinam router bezpośrednio z LAN do laptopa.
Karta sieciowa jest sprawna i włączona, bowiem podpięcie bezpośrednio modemu UPC daje normalnie neta po kablu.
Sądzę że router jest po prostu uszkodzony.. bo innego wyjścia tu nie widzę..

Skoro nie zapalają się kontrolki portów w tplinku to może być uszkodzony kabel ( spróbuj tym dostarczonym z pudełka) lub po prostu switch w tym routerze jest zepsuty.
Czy widać sieć WiFi z TP-Linka?

Switch chyba nie działa.. Sieci wifi też nie widać ;/
Ogólnie żadna kontrolka się nie zapala po wpięciu kabla do portu LAN (sprawdzałem 3 różne kable)

No to wygląda na uszkodzoną sztukę. Pozostaje oddać/odesłać do sprzedawcy towaru.