WD8951ND zrywanie połączenia

Witam
Jestem posiadaczem routera WD8951ND jeszcze kilka tygodni temu gdy miałem internet od netii 2 mb wszystko działało bardzo dobrze, ale teraz gdy prędkość została zwiększona router dość często przerywa połączenie.

Poczytałem trochę podobnych wątków i widziałem rady odnośnie zasilacza
Parametry mojego obecnego to

Pod ręką miałem zasilacz ze starego routera, który niestety nie przeżył burzy, ale zasilacz o dziwo działa więc włączyłem go na próbę. Zrobiłem to dzisiaj więc czy jest poprawa nie mogę stwierdzić.

Nie za bardzo się na tym znam więc może to nie wina zasilacza, a linii ?

Czy minął 10-dniowy okres stabilizacji łącza? Zrywa synchronizację ADSL (miga dioda ADSL?), czy tylko brak połączenia z Internetem? Czy po kablu LAN problem znika, (występuje jedynie podczas połączenia WiFi?)

Nowa prędkość jest od początku miesiąca więc chyba minął, zawsze na początku gaśnie dioda od synchronizacji ADSL, problem występuje w obu przypadkach szczególnie gdy łącze jest maksymalnie obciążone czyli coś ściągam lub laduje wiele kart

Weź sobie otwórz panel routera (ten z statystykami ADSL) i spróbuj przyobserwować, czy krótko przed rozłączeniem linia mocno sypie błędami, czy nie. Jeśli tak, to wina linii i pasowałoby zgłosić awarię powołując się na zrywanie. Jeśli nie, to może to być problem z routerem (felerny egzemplarz?)
Aby na 150% uniewinnić router (lub udowodnić winę) skombinuj inny i skonfiguruj pod swoją linię i przyobserwuj, czy zrywa. Jeśli na innym egzemplarzu nie zrywa, to winny jest Twój router/zasilacz . Można na początek wymienić zasilacz na mocniejszy (napięcie to samo, jedynie natężenia wyższe, ale nie więcej niż 1A wyższe). Zasilacz to groszowa sprawa i w razie braku poprawy zostanie Ci w zapasie. Jak zasilacz nie pomoże - wymiana routera.

Miałeś 2Mb a teraz jaką masz prędkość? Przypomnę że powyżej 10Mb mogą dziać się różne dziwne sytuacje. Często na innych forach można spotkać problem z prędkościami do 10Mb. Problemem może być sama linia.

Mam teraz 10 Mb. Awarię zgłosiłem już wcześniej, dzisiaj przyjechał technik i stwierdził że z linią wszystko jest dobrze, jest blisko centrali i 20 Mb powinno nawet chodzić dobrze oraz że to wina routera. Po zmianie zasilacza jak do tej pory wszytko działa dobrze, nie było żadnego zerwania połączenia.
W razie czego mam możliwość wzięcia urządzenia Netiaspot za 60 zł i tu moje pytanie warto ? Czy lepiej kupić coś w stylu TP-LINK TD-W8970 albo Asus DSL-N12U ?

Skoro działa dlaczego chcesz wymieniać router? Zasilacz to częsta przypadłość tego modelu a p wymianie działa bardzo dobrze i stabilnie.

Działa dopiero kilka godzin więc to chyba jeszcze za mało żeby mieć pewność, a poza tym przydałby mi się port USB w routerze żeby podłączyć drukarkę.

Z tym porównaniem to raczej kiepsko trafiłeś. Jak sam widzisz forum jest o marce TP-Link więc polecam W8970

Niestety wczoraj router znowu zaczął zrywać połączenie. Przez około 1,5 h co 2,3 minuty połączenie było zrywane dłużej już nie chciało mi się czekać aż zacznie normalnie chodzić. Nie wiem czy to ma znaczenia, ale gdy zaczęły się problemy z rozłączaniem na PC podpiętym kablem pobierałem coś i równocześnie przeglądałem strony na laptopie łączącym się przez WiFi.

Poszukał bym czegoś na 12V/1A dla tego routera. Oczywiście nie wykluczam uszkodzenia routera.