Wake on LAN poprzez Access Point

Witam.
Mam pytanie związane z opcją zwaną Wake on LAN, a dokładniej chciał bym się dowiedzieć czy istnieje możliwość wykorzystania tej opcji przy wykorzystaniu takiego urządzenia jak TL-WA850RE.
Mam kompa podłączonego poprzez przewód do Access Pointa TL-WA850RE on łączy się bezprzewodowo z routerem na którym mam Gargoyle z możliwością właśnie WoL.
Kiedyś czytałem iż ta opcja nie działa w kartach bezprzewodowych lecz tu jest inna zależność...
Pozdrawiam

Usługę konfigurujesz na routerze brzegowym (głównym) dla adresu w sieci wewnętrznej. AP czy repeater jest tylko urządzeniem pośrednim w sieci można go porównać do gniazdka w sieciach kablowych.

to jak to się konfiguruje na routerze to wiem bo korzystam w innej sieci z tego, tylko tam jest infrastruktura przewodowa a w ww przypadku bezprzewodowa i chodzi mi o to czy wybudzi PC poprzez WoL bezprzewodowo ?

Możesz to zrealizować poprzez AP w trybie klienta podłączony do komputera kablem. W WOL podajesz MAC karty sieciowej w kompie.
WOL nie zadziała przy karcie bezprzewodowej, gdyż po wyłączeniu systemu nie jest ona zalogowana do AP i nie jest w stanie odebrać pakietu WOL