WA830RE v1 Brak połączenia z internetem innych urządzeń poza laptopem

W sieci poza laptopem, którego konfigurowałem z extenderem używam jeszcze smartfona oraz tableta. Niestety z internetem uzyskuje połączenie tylko laptop. Sieć jest widoczna zarówno w smartfonie i tablecie...
Proszę o pomoc

Jaki komunikaty są na innych urządzeniach które łączą się z extenderem?

w smartfonie cały czas trwa uzyskiwanie adresu IP aż do rozłączenia i tak w kółko. W tablecie widzę cały czas ikonkę łączenia z siecią (oczywiście bez skutku)

Do jakiego sprzętu jest podłączony extender?

TL-WR740N

Pokaż screena z Wireless Settings .

Region ustaw Poland
Channel Width ustaw na 20MHz Następnie Save i Reboot routera.
Jeszcze daj screena Wireless z TP link TL-WR740N

Musiałem zmienić root router na NETGEAR WPN824v3. Tak czy inaczej problem pozostał ten sam.
P.S oczywiście pola SSID oraz hasło nie są puste

Może to będzie istotne - przy włączaniu ustawień DHCP w extenderze, zarówno smartfon jak i ipad łączą się z siecią, niestety nie ma wtedy dostępu do internetu... Jakieś pomysły, bo ja się poddaję ?

Uruchom DHCP na wzmacniaczu ale z odpowiednią bramą (adresem głównego routera). Jak wygląda wtedy status wzmacniacza? Adresacje na urządzeniach też powinna być w jednej puli adresowej.

o ile dobrze zrozumiałem: wpisałem IP głównego routera w polu Default Gateway DHCP . Dalej nie ma internetu niezależnie czy jest to IP wzmacniacza czy głównego routera. Tak jak pisałem wcześniej urządzenia łączą się z siecią (łącznie z komputerem), ale przy włączonym DHCP nie ma internetu w żadnym.
Adresacje są w jednej puli adresowej.

Może jednak poprzesz swoją wypowiedź obrazkami z konfiguracji jednego i drugiego urządzenia?

Jasne napisz o co konkretnie chodzi to zamieszczę prtscrenny.

To co konfigurowałeś w TP-linku czyli Wireless Settings, Status no i aktualną konfigurację radia na głównym routerze. Im więcej tym lepiej.

Znalazłem rozwiązanie. Włączyłem DHCP oraz wpisałem adresy DNS i działa. Jakie to proste :wink: Temat zamknięty