WA701ND i problem z połączeniem tabletu przez WIFI

Witam, mam zrobioną taką małą sieć:

  1. pierwszy router ADSL z podłączona neostrada Tp link: TDW8101G,
    dzięki niemu łączą się dwa laptopy i telefony - bez problemowo
    parter domu
  2. WA701ND, ustawiony jako repetear. Laptop łączy się z nim bez problemowo ( połączenie z netem też ok)ale już telefon czy tablet nie. Natomiast zmieniając DHCP na statyczne w tablecie widzi on sygnał i łączy się z repeaterem ale nie łączy się z netem. Co jest nie halo?

Pierwszy router łączy bez niczego co tylko się z nim polączy, tablet także a repetear juz nie( w/g instrukcji ma miec wylaczone DHCP w konfiguracji i tak tez jest).

Dopisz do DHCP głównego routera jakieś DNS-y np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 albo też swojego operatora. Save i reboot głównego routera.

Podczas wyboru repeatera żadane jest wylaczenie DHPC bo wtedy nie ma sygnalu internetowego z samego routera do repeatera.

Druga sprawa wchodzac do ustawień sieci tebletu gdy zmienie DHPC na statyczne i wbije ip i brame to funkcja zapisz gasnie, pojawia się znów gdy zmienię na DHPC

Mówię o konfiguracji głównego routera nie AP-ka.

Nie bardzo wiem gdzie to zmienić w routerze, doszłem jedynie do tej opcji:

Obrazek poprawiłem. Używaj opcji "Załącz obrazki do postu w "Załączniki graficzne i instrukcje" //Heinz

tutaj:

Jak nie zadziała to spróbuj jeszcze raz włączyć DHCP na 701ND z taką konfiguracją:

Zrobiłem jak powyżej, po zastosowaniu SAVE mam to:

Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

Do podaj status z tego 701ND, bo napewno nie jest ustawiony jako repeater.

Jesli ustawiam go jako repetear to nie mam mozliwosci zmiany w DHCP, jesli juz mam wszystko po ustawiane to wchodze w DHPC robie to co napisales, save i wywala blad ktory napisalem powyzej.
Na potwierdzenie dodam że poprzez ten repeater łączy się laptop który nie ma żadnego problemu z połączeniem z nim i z internetem.
Tablet także widzi sygnał z repetear'a ale nie łączy się i z tym wiąże swój problem.

Daj screena ze statusu repeatera.
Sprawdź na tablecie czy otworzy stronę:
http://192.168.1.1/
http://176.126.59.117/

Zmieniłem ustawienia w/g waszych zaleceń, tzn DHPC zalaczone w reprteaterze i nastąpiło połączenie tabletu z nim ale teraz znów nie ma połączenia z internetem.

Adres IP tabletu możesz ping-ować z sieci?