WA 850 RE - problem z prędkością WIFI

Jestem posiadaczem WA 850 RE, po pewnych trudnościach z konfiguracją extender zaczął poprawnie pracować z Netia Spotem, ale ... niestety szybkość transferu spada znacząco i czasami traci na chwilkę połączenie z internetem. Mam netię z netia spotem z transferem po wifi około 30 mbs, ale niestety extender (lub jego połączenie z netia spotem) spowalnia prędkość połączenia do kilku mbs (pomiędzy 1-4 mbs) i często gubi się połączenie z internetem.
Czy da się coś z tym zrobić? Czy może chodzić o to, że WA 850 RE jest oddalony o około 15 metrów od Netia spot i łapie tylko 2 kreski na połączeniu z Netia spot?
Czy powinienem kupić jeszcze jeden extender po drodze (nie wiem czy układ 1netia spot + 2 WA 850 RE działały by prawidłowo). Dodam że raczej nie ma zakłóceń poprzez inne sieci WIFI (są widoczne tylko bardzo słabe sieci sąsiadów po dwóch stronach). Czy rozwiązanie powinno być inne? Może to wina Netia spota?
Mam dosyć duży dom i niestety rozwiązania z extenderami są najłatwiejsze do instalacji, jako że każde z nas potrzebuje internetu w innym miejscu (ja, żona i dzieciaki)
Tak więc, co radzicie? Dokupić jeszcze jeden WA 850 RE, coś zmienić w konfiguracji, czy wywalić netia spota i kupić inny router (mam też technicolor, ale ma słabszy zasięg niż netia spot)..... Prosiłbym o radę...

Oczywiście. Słaby sygnał ogranicza prędkość.

Pewnie jeszcze gorzej. Pakiet musi wtedy przechodzić przez 2 urządzenia.

Poczytaj o PLC

Dzięki, rozumiem (sorry za bycie kompletnym laikiem w temacie), że niezależnie jaki będę miał router i extendery nie rozwiąże to mojego problemu?
Dzięki za info o PLC, trochę przejrzałem forum, do tej pory myślałem że to urządzenia wymagające kabla, a teraz widzę że są generują też sygnał wifi.
Rozumiem, że w wypadku PLC nie będzie takich strat, prawda?
Jakie urządzenia byś radził? w sumie potrzebne by mi były maks 3 sztuki, bardziej zależy mi na dobrym efekcie niż niskiej cenie.
Chyba spróbuję, ale trochę się tego obawiam - mam różne pokoje podłączone pod różne fazy więc mogą nie przejść... starałem się tego uniknąć, bo sieć elektryczna w moim domu mnie przerasta - ale zawsze to lepsze niż kompletny roz.... ciągnąć światłowód przez świeżo wykończony dom.
Dzięki bardzo :slight_smile:

Różne fazy to nie problem dla TL-WPA4220
Potrzebował byś dwie sztuki TL-WPA4220 i jedną sztukę TL-PA4010
Jest też gotowy zestaw TL-WPA4220T KIT.

Jak by co to WA-750 RE potrafi wzmocnić sygnał na kilkadziesiąt metrów przez ściany, sprawdzone. Czy 850 RE też to potrafi tego nie wiem.

850 też wzmocni, jeśli do niego nie dociera dobry sygnał to wzmocni ale duża strata jest między nim a głównym AP. ( tylko dwie kreski zasięgu)

bardzo dziękuję. Nabyłem 2 sztuki WPA 4220 (niestety są dostępne tylko startery, więc mam zbędną sztukę, przy okazji nie łatwo zdobyć, towar wyprzedany wszędzie). Działa idealnie, mam teraz w całym domu silną sieć (nie schodzi poniżej 4 kresek nigdzie) i szybkość nie schodzi poniżej 30mbs, czyli obszedłem się 3 routerami :slight_smile: Super mi pomogliście szczególnie Heinz.
Jedyny problem - co parę godzin extendery tracą mi połączenie z internetem. Nie wiem co się dzieje, czy to może być spowodowane skokami napięcia?
Czyli tak, router Netia Spot chodzi i internet działa, ale WPA 4220 przestają łapać synchronizację z internetem. Po synchronizacji przyciskiem z bazą, zaczynają działać ponownie.
Zdarzyło się to już dwukrotnie (obydwa WPA 4220)
Nie wiecie co to może być?

Przyczyn może być klika. Począwszy od dużych zakłóceń w instalacji elektrycznej (inne urządzenia), poprzez problem ze stykami w gniazdku lub puszcze łączeniowej (sprawdził bym stan instalacji) lub nawet uszkodzonych transmiterów (sprawdź na listwie lub bliższych gniazdach 230V).

Zawsze można podłączyć się kablowo do odbiornika i ręcznie skonfigurować.