W8980 ADSL2+ i W8960N ADSL2+ połączone WDS/bridge - da się?

Witam
Mój pierwszy pościk.
Od 2 dni męczę się żeby zrobić w domu na neostradzie/netii sieć wifi.
Głównym routerem jest W8980, który działa świetnie. Jednak nie mam pokrycia WiFI w całym domu (domek - grube ściany, odległość od routera ok 10m ).
Wymiana antenek na większe nic nie dała, albo niewiele. Postanowiłem za radą kumpla uruchomić drugi stary router W8960n w opcji bridge. Mnóstwo przeczytanych poradników i tutoriali i po konfiguracji nie bardzo chcą się połączyć.
Czy możliwe jest w ogóle połączenie obu tych routerów bezprzewodowo przez WPS/bridge? Czy z racji "różnicy generacji" nie będą ze sobą współpracować?
Chyba na tym forum wyczytałem, że nie da się połączyć urządzeń z różnym chipsetem, różnych modeli , różnych producentów. Oba routery mają funkcje WPS bridge.
Proszę o oświecenie mnie w tym temacie.
Z góry dzięki
Pozdrawiam
MJ

Nie da się bo urządzenia są wykonane na różnych chipsetach.

Dzięki za odpowiedź. Muszę jednak sprostować.
Da się je połączyć, inna jest tylko konfiguracja zabezpieczeń w obu routerach i dlatego nie mogłem sobie poradzić.
Na podstawie FAQ o WPS w obu modelach ze strony TP Linka udało mi się to skonfigurować, i się sparowały ale...
Internet ze starego routera śmiga tylko przez chwilę, po czym ping rośnie do czterocyfrówki, a transfer spada praktycznie do zera. Czyli kicha, jest jakiś konflikt. DHCP na drugim wyłączone. Nie chce działać jak należy.
A co z podłączeniem do mojego W8980 routera D-Link'a. Mogę mieć w miarę nowy router tej marki. Nie pamiętam modelu, ale wiem że jest pod sieć 4G z kartą sim.
Jak sprawdzają się wzmacniacze sygnału TP-Linka, te wpinane w gniazdo 220V?

No to masz farta bo zazwyczaj są problemy na urządzeniach wyposażonych w różne chipsety.

Przy sygnale 30-40% z głównego routera nie ma problemu. Jedyny minus to słabsza prędkość sieci. Urządzenie jednym radiem musi odebrać a potem nadać sygnał dalej.