W8970 traci synchronizację nawet kilka razy na godzine

10 dni temu kupilem ten router i od poczatku są problemy z gubienien synchronizacji. Mam na nim synchro powyżej 9000 a na wcześniejszym cerberusie miałem 7808 ale był stabilny. Snr nie spada poniżej 7. Dolaczam loga z ostatniej nocy. Co może być przyczyną?

Jak dokładnie wyglądają parametry linii? Jak masz skonfigurowany ADSL?

Adsl jest ustawiony na pppoe 0/35 (na pppoa dzieje sie to samo). Parametry widac w zalaczonym screenie.

Parametry linii się stabilnie czy zmieniają się w czasie? Jak wygląda twoja sieć telefoniczna (odległość od przyłącza, rodzaj przewodu, masz jakieś aparaty telefoniczne a jeżeli tak to czy są filtry pozakładane)?
Annex A ustaw tylko na typ A, samo ADSL masz na AUTO czy G.DMT?

Snr spada troche tak jak pisalem do 7, czasem do 6.5 ale nie ponizej 6. Tlumienie raczej to samo chociaz na cerberusie wynosi 32,5, ale on sie nie zapina wyzej niz 7808. Dziwne ze w nocy ostro gubil synchro gdy przeciez nie ma ruchu, a teraz od 5:56 jest spoko. Router jest podlaczony do gniazdka kablem 0,5m, na dole jest telefon z filtrem ale jest obecnie odlaczony od jakiegos czasu z gniazdka. Probowalem dac na samo A ale bylo to samo. Jesli chodzi o modulacje to mam auto, ale i tak nie bedzie nic poza gdmt bo na mojej centrali nie maja kart adsl2, a przynajmniej tak twierdza.

Pokazują się jakieś błędy CRC? Jak dobrze rozumiem przy braku dostępu do internetu zrywa całkowicie synchronizację?

Pytanie jak jest podłączone samo gniazdko do przyłącza. Sprawdził bym stabilność i parametry podłączając router do samej puszki na przyłączu. Creberus spina się niżej i dlatego jest stabilniej, chociaż powinny się pojawić błędy CRC.

Jesli chodzi o laczenie kabla od gniazdka z przylaczem to powinno byc ok bo dwa lata temu technicy mi poprawiali to. Podobno odlaczenie w puszce czesci idacej do tel na dol moze tez pomoc, nie wiem.

Jak masz rozgałęzienie sieci to odłączenie lub odfiltrowanie nieużywanej gałęzi poprawi sygnał.

Oprócz odłączenia tego telefonu sprawdził bym router jak to możliwe na innej instalacji.

Chyba to nie wina routera bo sprawdzalem oslawionym speedstreamem i synchronizuje się identycznie i tez przerywa. DLM chyba nie działa.

Zglosilem usterke i wczoraj był technik. Pojechał na centralę i załatwił mi przepiecie na adsl2+ Po tym full synchro na 10 Mbit i wszystko stabilnie mimo snr ok 5 od 16 do 19 a potem resynchronizacja i znów gdmt i prędkość 8106 przy snr 14. Co jest grane? Wiem ze DLM miał stabilizować ale czemu gdmt?