W8960N - niskie synchro, spadki snr, wygasanie strony

Witam, od niecałego roku jestem posiadaczem w8960n. Wydaje mi się, że na samym początku wszystko działało dobrze - router nie zrywał synchronizacji, trzymał stabilnie połączenie nawet przy SNR 1dB.
Aktualnie z routerem często tracę połączenie poprzez przeglądarkę - podczas przeglądania zakładek między advanced itp. nagle wyskakuje błąd w stylu błędu 500 kiedy przegląda się strony internetowe i muszę ponowić wysłanie zapytania.

Dodatkowo router potrafi do kilku razy dziennie spaść z SNR do 0.1, nadal trzymać synchronizacje i PPP mimo tego, iż każdy przetworzony pakiet jest utracony i nie da się wczytać żadnej strony ani też żadnej strony zpingować.

Kolejna sprawa to strasznie niski SNR dla modulacji ADSL2+ względem tańszego modelu.
Dołączam kilka screenów porównania dla modulacji adsl2+ oraz g.dmt z routerem W8951ND

W8960N adsl2+

W8951ND adsl2+

image

*******************************************************************************************

W8960N g.dmt

W8951ND g.dmt

Jak widać różnica dla możliwej synchronizacji ADSL2+ jest ogromna dlatego aktualnie używam w8951nd jako modemu a w8960n jedynie jako sprzętu do rozdzielenia pasma na kilka komputerów.
Czy powinienem oddać sprzęt na gwarancję? Czy może jest to normalne co by mnie strasznie zdziwiło?
Czekam na odpowiedź jakiegoś eksperta.

nic nie wiadomo?

Czy jak jest podłączony jeden sprzęt (w8960) to też robią się te czerwone plansze?
Co do synchronizacji to widać ze została już ustabilizowana na te 3072kbps. Sprawdź jak często zmienia się margines ( odświeżaj stronę co minutę lub dwie).
Uszkodzenia routera w8960n nie można wykluczyć. Spróbuj podłączyć mu inny zasilacz.

Tak, jak jest podłączony jeden również się to działo.
Połączenie się ustabilizowało na 3072 poprzez neostradowy DLM, jednak proszę spojrzeć na różnicę w zapasie marginesu na jednym a drugim routerze na adsl2+

Różnica dość spora. Jednak dla Twojej linii najstabilniejszym rozwiązaniem będzie g.dmt
Sprawdź czy będą zerwania na takiej modulacji.

Wlasnie na tej modulacji korzystałem z tego routera i był problem opisany w pierwszy poście. Nagłe spadki snr do 0.1 i brak internetu mimo połączenia i synchronizacji. Podczas gdy na w8951nd wszystko działa dobrze

Chciałbym podbić temat. Z tego co zauważyłem po danych routera - zapas SNR chyba jest bo router pokazuje maksymalną prędkość zależnie właśnie od tego parametru. Tylko dlaczego na routerze zamiast mieć napisane porządne dane czyli około 10-15dB to router zawsze pokazuje 6?