W8951 i W8961 - łaczy WiFi tylko na 72.2Mbps

No przeciez wyraznie napisalem, ze wszystkie te 3 jednakowe SSID zaznaczone ramka pochodza z tegoz routera. Jeszcze sie powtorze, ze te 2-kanalowe SSID z zerowym MAC znikaja po kilku sekundach. Pojawiaja sie na chwile po resecie. Widac ta rodzina routerow tak ma. Nie polecam.
Poki co oddalem router do sklepu i bede musial rozejrzec sie za czyms innym.

To bardzo dziwne, bo router generuje przecież jedno SSID!?

Routera juz nie mam. W kazdym razie dziekuje za proby rozwiazania problemu. To mi wyglada na sytuacje opisana m.in. tutaj:

Dotarła do mnie wczoraj Tenda W150D. I bez problemu wszystko w domu łączy się na 150Mbps - testowane w różnych konfiguracjach i pomieszczeniach. Używane są zawsze 2 kanały. Jakość połączenia wzorowa. Widać wszystkie te ostatnie W8951 i W8961 są zwalone. No chyba, że to celowa polityka producenta, żeby nie korzystać z pasma 40MHz, może są jakieś ograniczenia sprzętowe. Jak dla mnie to jawne oszustwo i naciąganie klienta. A szkoda, bo ta rodzina routerów ADSL bardzo mi się podobała :frowning:
Niestety na infolinie TPLinka nie można się dodzwonić. Próbuję od 3 dni, ale ich system kolejkowania nie podaje ile połączeń czeka na zestawienie i poddaję się po 10 minutach czekania.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z posiadaczy wyżej wymienionych TPLinków sprawdził jak się łączy u niego i podał jakieś dodatkowe dane, tzn. wersje hardware'u i firmware.

Jeżeli masz Neo to spróbuj http://www.funspot.orange.pl/dokumenty.html otwierasz pkt. 13.

To chyba nie jest odpowiedz na powyzsze problemy :slight_smile:
Co do DSL to mam Net24 (na łączu TP).

A napisałeś w swoich postach jaki jest dostawca internetu? Raczej nie. A ja z reguły nie zgaduję, bo nie mam szklanej kuli.

A co ma dostawca internetu do ........... toru WiFi "n" w tym routerze. ADSL dziala bardzo dobrze w tych routerach.
Ostrzegam - to jest forum publiczne więc proszę o kulturalne wypowiedzi. Poza tym przydało by się użycie słowa "moim zdaniem" bo tysiące użytkowników są zadowolone z pracy tych routerów - Administrator

Nie wiem co niekulturalnego było w moim poście.

bo tysiące użytkowników są zadowolone z pracy tych routerów
Może są zadowolone, bo nie wiedzą, że otrzymali wybrakowany produkt (20MHz zamiast 40MHz - mało kto wie jak to sprawdzić, o czym przekonałem się w sklepie) , albo starsze wersje sprzętowe nie miały tej przypadłości. I w sumie wątpię aby to były nawet setki, bo temat rzuciłem w wielu miejscach i nie znalazłem ani jednego użytkownika tego routera, który byłby w stanie znaleźć rozwiązanie. Tutaj niestety też nic konstruktywnego się nie dowiedziałem.

I tym optymistycznym akcentem kończymy dalszy rozwój tematu.