W8950ND uszkodzony podczas aktualizacji

Masz coś nie tak z firmware które wgrywasz. Kostka flash ma 4MB, a Ty masz soft który ma większy rozmiar. Powinien mieć około 3,7 MB.

No właśnie, oprogramowanie pobieram ze strony producenta, przeszukałem sporo internetu i nigdzie nie ma informacji odnośnie jakiejś innej wersji jeszcze, są tylko te dwie które są na stronie producenta td-w8950ND v1 oraz v2. Rozmiar pliku firmware w wersji v2 jest jeszcze większy.
Czyżby tak blisko trzeba było się poddać?
gdzieś jeszcze pisali na temat modyfikacji oprogramowania do wgrywania poprzez telnet, tylko teraz już nie jestem pewien czy to dokładnie o to chodziło i czy wogóle w tym modelu...
ew. jeżeli nie ma dostępnej odpowiedniej wersji oprogramowania to czy za pomocą tej samej metody poprzez telnet można zgrać cały obraz firmware ze sprawnej sztuki i wgrać do tego uszkodzonego??
Nie piszemy postu pod postem, proszę używać przycisku "Modyfikuj" - Administrator

Jest taka możliwość. Ale wymaga ona dodatkowego lutowania.
Więc najpierw wylutowujemy pusty/stary flash.

W dobrym routerze należy odlutować/odłączyć nóżkę 1 (Chip Select "CS") z flash i zostawić ją w takiej pozycji aby szło ją szybko i łatwo podłączyć.

Do tej kostki musimy podłączyć pustą/starą kostkę 1-1 nie podłączając nóżki 1 CS.
Do płyty routera w miejsce 1 nóżki przylutujemy przewód którym można będzie łączyć nóżkę 1 pierwszej lub drugiej kostki.

Łączymy dobry flash i uruchamiamy router do uboota.
Kopiujemy sam firmware ( uboot, dane indywidualne z routera, i partycja ART zostaje ta sama) do RAM poleceniem:

cp.b 0x9f020000 0x81000000 0x3c0000

teraz przełączamy linię CS z pierwszej kostki na drugą.

Czyścimy miejsce na firmware polecenie:

erase 0x9f020000 +0x3c0000

I skopiować firmware z RAM do flash:

cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000

Lutujemy kostkę do niesprawnego routera i gotowe.

kol. Heinz jesteś niesamowity z Twoją wiedzą:) Teraz wg. tego co zrozumiałem to mam 2 pytania

  1. która konkretnie kostka ma zostać wylutowana?
  2. po wylutowaniu z niesprawnego routera kładę układ na hamburgera na układ w sprawnym routerze, lutuję wszystkie nogi prócz pinu 1? i przełączam w zależności na którym robie operacje:)
    reszta jest zrozumiała:)

Dokładnie "na hamburgera" :slight_smile:

A która to dokładnie kostka? nie mów że AR7240-AH1A bo nie wiem czy będzie mi się chciało tyle lutować:D

SPI Flash [quote="pokokolo, post:6, topic:5843"]W pierwszej kolejności podmieniłem pamięc flash f32-100hip ale niestety nie pomogło, router nie chce wstać.[/quote]
To jest pamieć flash. Ale jak już zamontowałeś ten flash z innego routera i dalej nie działa to kopiowanie nie pomoże.
Flash to kostka z 8 nóżkami. nóżka CS to ta przy kropce na układzie.
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/313111/EON/EN25F32-100HIP.html

No włąśnie mi to gdzieś świtało że to o flash chodzi, te większe to chyba sdram, Przekładałem ją już (f32100hip) i niestety nie wstał, tylko zastanawiam się, czy może jak tylko te komórki przekopiuje to wstanie. Z tego co pamiętam to one się różniły oznaczeniami i w tym momencie nie wiem jakie były dokładnie ale skoro wersje "hardware" są takie same to pewnie dawali takie jakie mieli w danym momencie:) sprawdzę po powrocie z pracy:)

Pozdrawiam

Router udało się postawić 8)
Po dokładniejszym obejrzeniu routera okazało się, że pamięci flash są 2sztuki, po wymianie jednej router nie wstał, po wymianie drugiej router nie wstał, po wymianie obydwóch -sukces!! router działa:)))
Jestem zadowolony, oprogramowanie ze strony producenta działa ale po wgrywaniu przez stronę.
Dziękuję za pomoc w szczególności kol. Heinz
Pozdrawiam