W8950N funckcja Bridge

czyli w drugim musi być W AP MODE: Wireless Bridge a w Bridge Restrict: Mac adres pierwszego routera

Tak, tam trzeba zrobić Bridge-a/Most z tym pierwszym.

Dobra to spróbuje tak zrobić tak : W pierwszym routerze AP MODE : ustawiam Access Point w Bridge Restrict ustawiam MAC adres drugiego routera . Teraz w drugim routerze w AP Mode : ustawiam Wireless Bridge oraz MAC adres pierwszego tak mam zrobić

Tak musi to być mac interfejsu radiowego z pierwszego routera, sprawdź w statusie

oki sprawdze i dam znac dzieki wielkie

Mam taką nadzieję że podzielisz się wynikami na forum :slight_smile:

Witam po skonfigurowaniu tak jak jest napisane siec znika (nie widac w wifi) drugiego routera co zrobić

To normalne masz jedną sieć ale z większym sygnałem (wzmocnioną)

No tak to ma być tak podłączone ze pierwszy router jest główny i chce przedłużyć sygnał wifi poprzez drugi
w ustawieniach pierwszego jest acess point i mac adres drugiego w drugim jest wirless bridge i mac adres pierwszego kanał ten sam nazwy inne wyłączone DHCP w drugim oraz zmieniony adres IP na inny niż w pierwszym jak to zrobić zeby to działało bo juz trace cierpliwosc na to

czy mógl by mi ktoś pomóc żeby to działało

Nie wiem jak ma ci to inaczej wytłumaczyć, po konfiguracji tracisz nazwę sieci z drugiego routera bo działa on wtedy jako wzmacniacz, powinieneś wiedzieć jedną sieć ale z silniejszym sygnałem. Zainstaluj inSSIDer-a i sprawdź.

no oki zrobie tak bo zrobiłem tak jak pisaliśmy i nie wzmocniło mi sieci

Skąd to wiesz? Zrób pomiary inSSIDer-em przed i po konfiguracji mostu. Wrzuć obrazki na forum dla porównania.

Witam mam kolejny problem jak połaczyc dwa routery po kablu. Pierwszy podłączony pod neta z niego kabel do drugiego kablem żeby przedłużyć wifi co ustawić żeby działały osobno na dwóch nazwach sieci

Nie podałeś żadnego modelu routera!? Skąd mamy wiedzieć co tam konfigurujesz?

Jest w opisie ale oki TP-link w8950N ver 1

Kolego jak by nie było w opisie jest funckcja Bridge czyli całkowicie inny temat i funkcjonalność.

oki sorki sorki a czy mógl byś pomóc

Proszę jednak stworzyć nowy watek w tym dziale jak mamy dyskutować o czymś innym bo robimy zamęt i nic więcej a forum ma służyć takę pomocą dla czytających.

no dobra