W8950N funckcja Bridge

Witam mam pewien problem posiadam dwa Tp-Link w8950N z najnowszym softem. Chciał bym zrobić tak żeby jeden router działał jako przedłużenie zasięgu WIFI jak to zrobić jak skonfigurować oczywiście wiadomo ze nie posiadają one funkcji WDS.

Z tego co wiem to posiada, chyba że w najnowszej wersji sprzętowej coś panowie wycieli -
http://www.tp-link.com.pl/FAQ-326.html

To co mi wysłaleś jest tam funkcja wds a ja nie mam u siebie

Która to wersja sprzętowa W8950?

tak dokładnie TD-W8950N

Pytam która wersja sprzętowa tego modelu!? Jeżeli nie wiesz jak to odczytać wrzuć fotkę z naklejki która znajduje się pod obudową routera.

VER 1.1

Co masz w zakładce Wireless->Wireless Bridge - tam chyba można wybrać tryb działania jako WDS w drugim urządzeniu. Działa trochę po omacku bo nie mam tego modelu przy sobie ale spróbujemy

powiedz mi co powinno być ustawione w pierwszym routerze w AP MODE oraz w drugim routerze reszte ustawien wiem.Ze zmienic IP drugiego oraz wyłaczyć DHCP i ten sam kanał WIFI

powiedz mi co powinno być ustawione w pierwszym routerze w AP MOD
Oczywiście że AP mode coś musi rozgłaszać sieć bezprzewodową, na drugim konfigurujesz WDS-a z wyłączonym DHCP. Co do kanału to spróbuj z tym samym.

czyli w drugim musi być W AP MODE: Wireless Bridge a w Bridge Restrict: Mac adres pierwszego routera

Tak, tam trzeba zrobić Bridge-a/Most z tym pierwszym.

Dobra to spróbuje tak zrobić tak : W pierwszym routerze AP MODE : ustawiam Access Point w Bridge Restrict ustawiam MAC adres drugiego routera . Teraz w drugim routerze w AP Mode : ustawiam Wireless Bridge oraz MAC adres pierwszego tak mam zrobić

Tak musi to być mac interfejsu radiowego z pierwszego routera, sprawdź w statusie

oki sprawdze i dam znac dzieki wielkie

Mam taką nadzieję że podzielisz się wynikami na forum :slight_smile:

Witam po skonfigurowaniu tak jak jest napisane siec znika (nie widac w wifi) drugiego routera co zrobić

To normalne masz jedną sieć ale z większym sygnałem (wzmocnioną)

No tak to ma być tak podłączone ze pierwszy router jest główny i chce przedłużyć sygnał wifi poprzez drugi
w ustawieniach pierwszego jest acess point i mac adres drugiego w drugim jest wirless bridge i mac adres pierwszego kanał ten sam nazwy inne wyłączone DHCP w drugim oraz zmieniony adres IP na inny niż w pierwszym jak to zrobić zeby to działało bo juz trace cierpliwosc na to

czy mógl by mi ktoś pomóc żeby to działało