W8901g plus netgear 3000rp?

Witam,
Pytanie od totalnego laika, czy urządzenia z tematu będą współpracować? Odpaliłem netgeara zgodnie z tutorialem ale nie łączy się z w8901g.
Netgear podaje na końcu informację o blokowaniu MAC (chyba?) ale ja mam z tego co wyczytałem filtrowanie wyłączone. W8901g nie widzi netgeara. Może jakieś porady, tylko jeśli można łopatologicznie...
urządzenia:
TP-Link 8901g v3.3
Netgear wn3000rp V1H2
neostrada 10mb

A odwrotnie? Netgear widzi sieć z W8901g?

Tak widzi.

Twoje wypowiedzi są jakieś lakoniczne. Poproszę o więcej szczegółów. Jakieś obrazki z konfiguracji radia jednego i drugiego urządzenia plus zakładka status z obydwóch urządzeń.

status urządzeń i tp-link, jeśli coś jeszcze proszę pisać,

Widać że sieć jest nie połączona (disconnected). Wrzuć obrazki z tego jak po kolei konfigurujesz wzmacniacz. Robisz to przez jakiś Quick Setup?

Dzięki za pomoc. Po podłączeniu kabla do wzmacniacza odpala się strona w przeglądarce z "tutorialem". I tak to wygląda

i na koniec mam coś takiego

czytałem o statycznym IP który wpisuje się chyba tu ale nie wiem co dokładnie wpisać

Przestaw na TP-linku kodowanie na AES zamiast TKIP (potem reboot routera).
W zakładce adresacji Netgera
IP 192.168.1.250 (na taki się logujesz) po zmianie
maska 255.255.255.0
brama: 192.168.1.1
DNS: 194.204.159.1
Sprawdź czy teraz jest jakaś zmiana.

Połączyły się! Teraz wszystkie urządzenia łączą się z siecią z netgeara, natomiast tylko tablet i telefon mogą połączyć się z siecią tp-linka i netgearem.
Dwie stacjonarki z kartami "typ radia 802,11g" widzą obie sieci, ale przy tej z tp-linka mają czerwony krzyżyk i komunikat przy wyborze sieci "Ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci". W laptopie (też staruszek) podobnie.
Zmieniłem kodowanie na TKIP/AES i teraz wszystko pięknie działa.
Bardzo dziękuje za pomoc! W realu postawił bum duuuże piwo.
Pozdrawiam!

Jeżeli temat rozwiązany proszę zamknij wątek. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.