W8591nd jako AP kłopot z siecią publiczną w WIN 8

Witam
Próbuję zastosować W8591ND Jako AP w sieci lokalnej i w zasadzie wszystko się udaje , ale próbując wszystkich kombinacji , ni jak nie mogę doprowadzić do sytuacji aby ruter był rozpoznany przez win 8 jako sieć domowa
Ciekawe jest to ,że podczas samej konfiguracji urządzenie uzyskuje połączenie internetowe od głównego rutera i , niestety trwa ono tylko tak długo, jak długo trwa identyfikacja sieci, w momencie jak system rozpozna ją jako sieć publiczna to nie ma możliwości uzyskać połączenia, ani wejść do ustawień urządzenia przez jego IP trzeba resetować na twardo i zaczynać od nowa ....ciekawe czy jest w ustawieniach jakiś parametr który ma na to wpływ ?! Win 8 nie jest w wersji pro ..jest to OEM i podobno trzeba grzebać w rejestrach aby móc zmieniać rozpoznawanie typu sieci , ale czy to jest jedyne rozwiązanie ???

jak połączysz się z siecią to jeszcze raz wyświetl sieci bezprzewodowe i kliknij na połączonej sieci prawym przyciskiem. Wybierz opcję włącz/wyłącz udostępnianie a następnie włącz udostępnianie (w sieciach domowych).

nok ale nie ma reakcji na prawy klawisz tylko na lewy........ a na lewym ustawienia wszystkie ..... tylko nie udostępnianie :frowning:

U mnie jest:

a u mnie tak może to kwestia wersji Win ????

musisz byc podłączony do tej sieci

ok!ok !! ale się nie da !! :slight_smile:
łącze się z tą siecią i pojawia się komenda że nie ma połączenia i automatycznie szuka innej z połączeniem ....ale to jeszcze nic .. wracam do wyświetlanych sieci i klikam prawym to pojawia się taki widok jak na obrazku ale! w momencie jak robię print screena dotykam klawisz win i w tym momencie okienko znika a sieć przełącza się na inną którą mam w zasięgu ! dla tego widać połączenie w tle z inną siecią realnie w momencie wyświetlania okienka była sieć z tplink.....

Spróbuj inaczej. zresetuj router. Ustaw inną nazwę sieci, a wtedy wszystkie ustawienia będą od nowa. Może włączyłeś filtrowanie MAC adresów?

nie tam jest czysto nie uruchamiałem filtrowanie mac
ale wyczytałem gdzieś ,że cała jazda bierze się z wersji win 8 . W wersji pro podobno da się zmienić lokalizację sieci z publicznej do lokalne czy domowej ale zachodzi inne pytanie ... co ma piernik do wiatraka .... czyli wczoraj skonfigurowałem bez kłopotu dwa różne rutery tp linka tyle że nie ADSL-owe i wszystko poszło gładko... dla tego dopatruję się kłopotu bardziej z urządzeniem niż z w 8. poza tym wiadomo że gdyby na WAN ie pojawił się sygnał na przykład TPSA to też poleciało by jak z płatka
pewnie Win traktuje ruter ADSL z zasady jako sieć publiczną i dopiero po autoryzacji u dostawcy zamienia się na domową

tak czy inaczej mamy różne wyświetlanie okienka po naciśnięciu prawego klawisza to też jest zastanawiające !!
sprawdzałem na innych dostępnych sieciach też jest tak samo i nie mam możliwości zmiany udostępniania

Jak zmienisz nazwę sieci WiFi to przy połączeniu zostaniesz zapytany o udostępnianie.
Tak czy inaczej komputer powinien działać na sieci domowej czy publicznej.
Brak połączenia najczęściej jest przez źle skonfigurowane wireless w routerze, hasło, lub metoda szyfrowania.

Czy zanim skonfigurujesz ten router jako AP to bez problemu łączysz się z jego siecią WiFi?

no tak..... to samo jest jak zapomnisz tę sieć ... też cię pyta więc udostępniam mało tego krok po kroku
resetuję
wchodzę do niego przez 192.168.1.1
jest menu
idę do ustawień
nadaję ip żeby nie było kolizji z głównym ruterem
wyłączam jego dhcp
nawet ręcznie ustawiam kanał np 13 żeby był daleko od dwóch innych AP w obiekcie (najbliższy kanał 9)
nadaję dowolną nazwę
zmieniam na wpa2
nadaję hasło
w tym czasie już mam podgląd na dole że z tej właśnie sieci mam już dostęp do internetu
mało tego otwieram centrum i widzę też internet ale po lewej kręci się identyfikacja
kończę konfigurację
kończy się w tym czasie identyfikacja i ustalana jest sieć publiczna
za w między czasie pracuję już na nowym nadanym IP
próbuję wejść na ruter ponownie i udaje się ale po drugim i góra trzecim odświeżeniu pojawia się ten cholerny krokodyl
i od tego momentu mogiła nie da się wejść na nowe IP sieć we właściwościach zgłasza że z resztą dołączam scerrny

O teraz widać że problem jest z nadaniem adresów IP. Masz podłączony ten router z głównym przez LAN-LAN?
Spróbuj w routerze wybrać opcję DHCP Relay i wpisz tam IP głównego routera.
Żeby dostać się na router musisz ustawić statyczny IP na karcie sieciowej z podsieci głównego routera lub podłącz się do głównej sieci i wejdź na zmieniony IP.

nic nie działa jestem załamany już dawno podeptałbym tego gada gdyby nie to ,że chcę zrozumieć !

masakra
menu jest ułożone tak żeby nic nie było jednoznaczne
chcę ,żeby ten AP miał adres 192.168.1.4 , adres głównego rutera to 192.168.1.1 maska jak widać... kabel jest podłączony LAN_LAN
znalazłem też coś takiego !:

i takiego

jestem pewien ,że za to jest odpowiedzialny jakiś drobiazg
to jakaś matnia

sorry coś pokiełbasiłem

m

Napewno nie to co ustawiasz. Ten adres statyczny jest dla ustawienia WAN i najlepiej jak być cały interfejs PVC 0 i następne miał ustawione jako bridge.
Ciebie interesuje tylko Ustawienia interfejsów - LAN. Niestety to nie jest router xDSL i nie ma tam funkcji wpisania bramy domyślnej do DHCP.
Proponuję ustawić DHCP przekazywanie z wpisanym IP głównego routera.

Próbowałeś ze zmianą adresu ip lan na 192.168.2.1?

2.1 ?? no ale to inna grupa !? co ma to dać ?? kurcze nie łapię !!
dzisiaj wieczorem znowu zaatakuje na razie odpuszczam